اخبار سیاسی

تصمیمات جدید نظامی هیثم بن طارق سلطان عمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ارم نیوز، منابع عمانی از تصمیمات جدید سلطان این کشور در زمینه نظامی خبر دادند.

3 بهمن 1399

امیر کویت: چالش های سختی پیش رو است، نخست وزیر: امیدواریم روابط کشورهای عربی به حالت طبیعی باز شود

امیر کویت در سخنانی در جلسه افتتاح مجلس امت این کشور از وجود چالش های سخت پیش رو سخن گفت و اینکه بحران ها به ویژه در سطح منطقه باید حل و فصل گردد.

2 بهمن 1399

شرح محسن هاشمی درباره افزودن 5 هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری

تهران (پانا) - رئیس شورای شهر درباره مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر افزوده شدن 5 هزار اتوبوس به ناوگان درون شهری توضیحاتی داد.

2 بهمن 1399

ترکیه و چین ایران را دور زدند

خبرنگاران : رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه گفت، نخستین قطار تجاری مستقیم میان ترکیه و چین چند روز قبل حرکت خود را از استانبول به سمت شرق آسیا شروع نموده است.

1 بهمن 1399

غرب به سیاسیکاری در برخورد با سلاح شیمیایی خاتمه دهد

تهران (پانا) - نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با محکوم کردن هر نوع استفاده از سلاح شیمیایی، از کشورهای غربی خواست تا سیاسی کاری در برخورد با این نوع تسلیحات را کنار بگذارند.

1 بهمن 1399

زمانی برای از دست دادن نداریم، بحران های منطقه باید حل شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، نواف الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در سخنرانی خود در مراسم افتتاح مجلس این کشور تاکید نمود: بحران ها به ویژه در سطح منطقه باید حل و فصل شوند.

28 دی 1399

عربستان: روابط دیپلماتیک به طور کامل با قطر برقرار شده است

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در سخنانی بیان کرد که بر اساس توافق پایانی نشست العلا چهار کشور عربی روابط دیپلماتیک خود با قطر را از سر گرفتند.

20 دی 1399

عربستان، بیانیه پایانی چهل و یکمین نشست شورای همکاری خلیج فارس در العلا، ادعای بسته شدن کامل صفحه اختلافات با قطر

نشست شورای همکاری خلیج فارس که در سطح سران و در سایه غیبت سران سه کشور عضو برگزار گردید، با صدور بیانیه ای به کار خود خاتمه داد.

19 دی 1399

رییس جمهور ترکیه نسبت به حساسیت&zwnjهای پیرامون شعر قرائت&zwnjشده آگاه نبود

چاووش اوغلو در تماس تلفنی با ظریف تاکید نمود رئیس جمهور ترکیه به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و سرزمینی ایران احترام کامل قائل است و نسبت به حساسیت های پیرامون شعر قرائت شده نیز آگاه نبود.

17 دی 1399

تعداد روزهای اخذ رای افزایش یابد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه باید به سمت استفاده از تکنولوژی جدید در برگزاری انتخابات حرکت کنیم، گفت: در حال حاضر بهترین گزینه برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونا، افزایش تعداد روزهای اخذ رای است.

16 دی 1399

به ستاد کرونا گفته&zwnjایم خواهان آموزش&zwnjهای حضوری هستیم؛ برای بعضی پایه&zwnjها آموزش مجازی مشکل است

تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در دوازدهمین برنامه گفتگوی هفته با تأکید بر کوشش های شبانه روزی همکارانش در نه ماه گذشته اظهار کرد جامعه اطمینان داشته باشد در ایام کرونا فرزندانشان تمامی آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

16 دی 1399

رایزنی عراقچی با وزیران خارجه و دفاع قطر در خصوص آخرین تحولات منطقه و تهدیدات موجود

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که امروز چهارشنبه (10 دی) در رأس هیاتی به دوحه سفر نموده است، با شیخ محمد بن عبدالرحمن معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر و همچنین خالد العطیه معاون نخست وزیر و وزیر دفاع قطر ملاقات و گفت وگو کرد. ...

14 دی 1399

کف صادرات روزانه نفت در بودجه 1400 یک میلیون بشکه است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کف صادرات روزانه نفت در بودجه سال آینده یک میلیون بشکه و سقف آن 2 میلیون و 300 هزار بشکه در نظر گرفته شده و طوری برنامه ریزی شده است که چنانچه محقق نشد بتوان نفت را پیش فروش داخلی کرد.

12 دی 1399

نهایی شدن پروژه های بازسازی صنعت برق در سفر به عراق

تهران (پانا) - وزیر نیرو از نهایی شدن دو پروژه مهم در زمینه کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق و همچنین بازسازی تجهیزات آسیب دیده برق عراق اطلاع داد.

11 دی 1399

سامانه جامع تجارت الکترونیک افتتاح شد

سامانه های جامع تجارت که یکی دیگر از دستاوردهای دولت الکترونیک است روز گذشته با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد. با راه اندازی این سامانه از بروز برخی مفاسد اقتصادی همچون رانت خواری، فساد اداری، امضای طلایی و تبعیض اقتصادی جلوگیری خواهد شد.

10 دی 1399

قالیباف: همکاران دو روز آخر هفته را در تهران بمانند و به حوزه انتخابیه نروند

رئیس مجلس گفت: براساس شرایط کرونایی قرار بر این است که همکاران دو روز آخر هفته را در تهران بمانند و به حوزه های انتخابیه نروند.

7 دی 1399

موشک های جدید کره جنوبی علیه پایگاه های زیرزمینی پیونگ یانگ

کره جنوبی به دنبال فراوری موشک هایی برای تخریب پایگاه های زیرزمینی کره شمالی است.

4 دی 1399

مشاغلی که می توانند در محدودیت های کرونایی فعال باشند

تهران (پانا) - کلیات طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با شرایط و فرایند بیماری کووید 19 در شهرهای کشور، از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اعلام شد.

29 آذر 1399

عراقچی: از هر مسیری برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد

تهران (پانا) - معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت همکاران ما در وزارت امور خارجه وظایف و ماموریت های خود را انجام می دهند. علاوه بر این دغدغه های خود را نسبت به مردم و جامعه هم داریم و از هر مسیری که امکان داشته باشد، برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد.

29 آذر 1399

ابراز نگرانی دولت افغانستان از خاتمه یاری های جامعه جهانی

سرپرست وزارت خارجه افغانستان گفت که یاری های تعهد شده جامعه جهانی به این کشور تا دو ماه آینده سرانجام می یابد و امکان دارد در آینده تمدید نشود.

26 آذر 1399
تعداد: (158)