رعایت پروتکل های بهداشتی، غرض ورزی ها را کاهش می دهد

به گزارش مجله حقوق، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: مومنان اجازه غرض ورزی و سوءاستفاده را با رعایت پروتکل های بهداشتی در ماه مبارک رمضان به بدخواهان ندهند.

رعایت پروتکل های بهداشتی، غرض ورزی ها را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران، سعید نمکی عصر امروز (25 فروردین ماه) در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان زنجان، با اشاره به پشت سر گذاشتن و مدیریت سه موج کرونای سخت و نفس گیر در کشور، اظهار کرد: در ابتدای شیوع کرونا با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده روبرو بودیم که علی رغم همه تحریم های ظالمانه در مدت کوتاه توانست در عرصه های بین المللی ممتاز شود و اکنون یکی از صادرکننده های این محصولات به سایر کشورها باشد.

وی با اشاره به اینکه سال سختی پشت سر گذاشتیم و پارسال نه فقط از نظر بهداشتی تاثیرات کرونا در عرصه سلامت، بلکه در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان نیز تاثیرگذار بود، افزود: اکنون ایران یکی از اصلی ترین تولیدکننده ها و در زمانی کوتاه به صادرکننده داروهای کرونا و ضدویروس مطرح است و آماده صادرات به سایر کشورها هستیم که دستاورد مهمی است.

این مسئول با بیان اینکه هفته آینده با موج بیماران سرپایی کرونا، سخت ترین مدیریت بیماری کرونا را طی 14 ماهه گذشته تجربه خواهیم کرد ولی با همدلی و وفاق، مدیریت خردمندانه و صلابت همه ارگان ها این نیز به درستی اداره خواهد شد، شرح داد: با توجه به افزایش بیماران سرپایی در استان زنجان، اگر این گروه از بیماران طی هفته آینده مدیریت نشود، تخت خالی در بیمارستان های این استان وجود نخواهد داشت، بنابراین مسئولان با افزایش مراکز 16 ساعته سرپایی کووید 19 و بیماریابی باید این بحران را مدیریت کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز با یک طوفان بزرگ و ویروس جهش یافته بسیار چموش در کشور روبرو هستیم، ادامه داد: با تجربه ذی قیمتی که در این 14 ماه کسب کردیم، توانستیم سوار بر موج بیماری شویم و خودمان را نباختیم و بیماری نتوانست ما را به زانو در بیاورد ولی هر چقدر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی مخدوش شود، توفیق در اداره بیماری سخت تر خواهد شد.

نمکی با تاکید بر لزوم رصد بیماران ترخیص شده از بیمارستان ها، اظهار کرد: بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی در روز نهم و دهم بیماری به یک باره حال شان بد می شود، به طوری که 70 درصد ریه ای که روز گذشته پاک بود، درگیر می شود، بنابراین پس از ترخیص بیماران نباید به حال خود رها شده و باید تلفنی رصد شوند.

وی با تاکید بر پرهیز از سیاسی کاری در بحث کرونا، افزود: این سیاست زدگی ها یک فتنه است و عده ای می خواهند دولت، دفتر مقام رهبری و کل نظام جمهوری اسلامی را خراب کنند. ما می خواهیم کرونا را به عنوان یک آفت سلامت جمع و جور کنیم و به دنبال خوشحالی مردم هستیم.

این مسئول با اشاره به اینکه حمله های تبلیغاتی زیادی در خصوص واکسن کرونا در داخل کشور انجام شد که فضای ناجوانمردانه را به وجود آورده بود، شرح داد: رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی همچنان تنها راه مقابله با کرونا است، به طوری که حتی اگر واکسن کرونا به همه افراد تزریق شود باز هم باید پروتکل ها رعایت شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه از مومنان درخواست می کنیم در ایام ماه مبارک رمضان بهانه به دست دشمنان ندهند، گفت: همه ایرانی ها باید برای حفظ عزت اسلام و شیعه مراعات کنند و نگذارند دیگران بگویند مراسم شب های قدر باعث تشدید موج بیماری کرونا در مناطقی شده است، همان طور که می دانید دعای مومنان در این ماه مبارک بزرگ ترین حربه کارساز در مدیریت بیماری کرونا است.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 850

به "رعایت پروتکل های بهداشتی، غرض ورزی ها را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت پروتکل های بهداشتی، غرض ورزی ها را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید