خبرنگاران پنج میلیارد ریال در بحث کرونا به بیمارستان های ایلام اختصاص یافت

به گزارش مجله حقوق، ایلام - خبرنگاران - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: پنج میلیارد ریال از محل اعتبارهای استانی در بحث مبارزه با کرونا به تجهیز بیمارستان های این استان اختصاص یافت.

خبرنگاران پنج میلیارد ریال در بحث کرونا به بیمارستان های ایلام اختصاص یافت

محمد نوذری عصر چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی دولت در استان ایلام با بیان اینکه اقدام های مختلفی در زمینه مبارزه با کرونا در این استان اجرا شده است، افزود: در این راستا بیمارستان مصطفی خمینی شهر ایلام تخلیه و ایزوله و به درمان بیماران احتمالی کرونا اختصاص داده شده است.

وی یادآور شد: در نخستین گام و با توجه به اینکه تعداد بسیاری از مسافران عراقی به منظور سفر به قم از مرز مهران تردد می کردند، این مرز هم در بخش تجاری و هم مسافری بسته شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: همچنین اتباع پاکستانی مستقر در مرز مهران به کشور خود عودت داده شدند و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام نیز موظف شد اجازه تردد وسایل نقلیه به سمت قم را ندهد.

نوذری تاکید نمود: ضدعفونی پایانه های مسافری، فرودگاه، مدارس و بعضی ادارات و همچنین تعطیلی تمامی مدارس و دانشگاه ها، مسابقات ورزشی، کنسرت ها و مراسمات عروسی و لغو اعزام تیم های ورزشی به خارج از استان از دیگر اقدامات در راستای مبارزه با شیوع بیماری کروناست.

وی با بیان اینکه بعضی از رسانه های مجازی باعث افزایش رعب و وحشت مردم شده اند، افزود: رسانه ها بدانند در بحث کرونا علاوه بر سلامت جسمی با روح و روان مردم سر و کار داریم بنابراین اخبار و اطلاعات باید با ظرافت خاصی منعکس گردد تا ضمن آگاهی رسانی به هراس مردم دامن نزند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: دکتر محمد کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام مسوول ستاد کرونا در این استان است و تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به کرونا به وسیله وی اعلام می گردد.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تا کنون نمونه آزمایش از 17 بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در استان ایلام گرفته شده است و برای آنالیز به تهران ارسال شدند که نتیجه تمام نمونه های ارسالی تا این لحظه منفی بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 102

به "خبرنگاران پنج میلیارد ریال در بحث کرونا به بیمارستان های ایلام اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج میلیارد ریال در بحث کرونا به بیمارستان های ایلام اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید