جزئیات استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها

به گزارش مجله حقوق، بخشنامه استرداد هزینه های فوق برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به خانواده ها، از سوی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

جزئیات استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله حقوق، با عنایت به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفند 98 و به موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت های حضوری آموزشی و پرورشی و به منظور حفظ و رعایت حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندان، از سوی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه استرداد تمام وجوه دریافتی بابت هزینه فوق برنامه های (آموزشی، پرورشی، کنکور، اعتکاف علمی و سایر خدمات ویژه قابل ارائه در ایام مزبور از جمله غذا، سرویس و ...) در تمام مدارس اعم از (عادی، دولتی، شاهد، استعداد های درخشان، هیأت امنایی، نمونه دولتی، عظیم سالان، کاردانش و فنی وحرفه ای، تطبیقی و بین الملل، آموزش از راه دور و غیردولتی) در 3 بند و مطابق ذیل، به ادارات کل استان ها ابلاغ شد.

مدارس غیردولتی:

هزینه فوق برنامه ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ...) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه 98 محاسبه و مسترد گردد.

مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیأت امنایی، نمونه دولتی، عظیم سالان، کاردانش و فنی حرفه ای، تطبیقی و بین الملل، آموزش از راه دور):

در مورد هزینه فوق برنامه ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ..) در مدارس دولتی لازم است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مورد خدمات ارائه شده به دانش آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل استرداد از تاریخ اول اسفندماه 98 وفق دستورالعمل اقتصادی مدارس نسبت به تحویل و تأدیه فرم پیوست به، ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش آموزان اقدام و هزینه های قابل پرداخت را به شماره حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) مسترد کنند.

تبصره: در مدارس شاهد پس از کسر دوسوم از کل هزینه های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه و سایر دریافتی های مجاز از دانش آموزان در حال تحصیل، باقی محاسبه و با رعایت مقررات به اولیا برگردانده گردد.

سرویس حمل ونقل دانش آموزان:

هزینه ارائه خدمات حمل ونقل به دانش آموزان در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی، با رعایت دقیق مفاد بخشنامه های ارسالی از سوی دفتر انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی کارگروه ماده 18 مراکز استان ها و شهرستان های تابعه اقدام لازم به عمل آید.

همچنین در این بخشنامه تأکید شده است با توجه به شرایط خاص موجود، ملاک محاسبه و استرداد وجوه دریافتی بابت هزینه های فوق، این بخشنامه است و کلیه مصوبات، بخشنامه ها یا دستورالعمل های مغایر لغو می گردد.

در صورت عدم اجرای بخشنامه، اولیاء دانش آموزان می توانند اعتراض خود را به وسیله سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش به نشانی shekayat.medu.ir ثبت و پیگیری کنند. مدیران کل آموزش وپرورش استان ها مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند.

این بخشنامه را می توانید دانلود کنید: استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 340

به "جزئیات استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات استرداد هزینه های فوق برنامه تمام مدارس به خانواده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید