ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه

به گزارش مجله حقوق، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افراد در شرف ازدواج نیز مشمول دریافت یاری ودیعه اجاره می شوند گفت: متقاضیان از روز شنبه 4 مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه نمایند.

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه

جهت دریافت خدمات طراحی نمای ساختمان ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای ثبت نام یاری ودیعه اجاره، صفحه ای را در سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ایجاد کردیم که افراد می توانند برای ثبت نام مراجعه نمایند. کسانی هم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اطلاعات لازم و نحوه ثبت نام را به وسیله سایت دستگاههای مربوطه پیگیری نمایند.

وی اضافه نمود: کسانی که به وسیله سایت مسکن ملی نام نویسی می نمایند پالایش و افراد واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی می شوند.

متاهل یا در شرف ازدواج بودن از شروط دریافت یاری ودیعه است

محمودزاده با اشاره به شروط ثبت نام یاری ودیعه اجاره گفت: گروه بندی اولیه برای کارگران و حقوق بگیران ثابت اعم از دولتی و بخش خصوصی است. در این بین اولویت با کسانی است که سال جاری ازدواج نموده اند یا در شرف ازدواج هستند. خانوارهایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و همچنین کارگرانی که حقوق پایین تری دریافت می نمایند در اولویت قرار دارند.

احتمالاً ثبت نام تا دوشنبه ادامه دارد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مهلت ثبت نام توضیح داد: آنچه فعلاً مدنظر داریم این است که تا انتها روز دوشنبه 6 مرداد نام نویسی ها نهایی گردد. فرایند ثبت نام احتیاج به هماهنگی با دو سه مرجع دارد که آنها نیز باید برنامه زمانبندی خود را اعلام نمایند.

وی ادامه داد: کوشش می کنیم که به وسیله اتصال به سامانه های مشترک کارها را پیش ببریم تا احتیاجی به مراجعه حضوری افراد نباشد؛ مثل کاری که در ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم؛ با این تفاوت که آنجا فقط یک بانک کامل داشتیم ولی تسهیلات اجاره با مشارکت چند بانک انجام می گردد و همین موضوع مقداری کار را پیچیده تر نموده است. به هر ترتیب امیدواریم در سه روز اول هفته این اتصال بین بخشی برقرار گردد.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که یاری ودیعه چه تاثیری در بازار اجاره خواهد داشت گفت: طبیعتاً این تسهیلات برای بالا بردن توان افرادی است که از قبل اجاره پرداخت می کردند. در تهران 50 میلیون تومان، در شهرهای عظیم 30 میلیون تومان و سایر شهرها 15 میلیون تومان با نرخ سود 13 درصد پرداخت می گردد. این ارقام با توجه به آنالیز های کارشناسی اجرا شده، لذا می تواند جوابگوی بخشی از احتیاج مستاجران باشد.

افزایش تا 800 درصدی کد رهگیری برای قراردادهای اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اثرات مشخص سقف 25، 20 و 15 درصد به ترتیب در تهران، سایر کلانشهرها و شهرهای کوچک برای افزایش اجاره بها که مدتی قبل در ستاد مقابله با کرونا انجام شد اظهار کرد: به دنبال این مصوبه که یکی از شروط آن دریافت کد رهگیری است، در برخی استان ها از جمله تهران شاهد افزایش 100 درصدی و در برخی استان ها مثل کرمانشاه شاهد افزایش 800 درصدی اخذ کد رهگیری هستیم.

وی در انتها گفت: برخی سایتهای خبری به اشتباه از قول من نوشتند که اجاره بها 800 درصد افزایش داشته، در حالی که من رشد تعداد کد رهگیری را اعلام نموده بودم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 300

به "ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید