تعداد روزهای اخذ رای افزایش یابد

به گزارش مجله حقوق، یک فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه باید به سمت استفاده از تکنولوژی جدید در برگزاری انتخابات حرکت کنیم، گفت: در حال حاضر بهترین گزینه برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونا، افزایش تعداد روزهای اخذ رای است.

تعداد روزهای اخذ رای افزایش یابد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

عزت تقوائیان در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به فراخوان وزارت کشور درباره چگونه برگزار کردن انتخابات در شرایط بیماری کرونا، اظهار کرد: بهتر بود وزارت کشور پس از تعامل و همفکری با شورای نگهبان اعلام می کرد که چه زیرساخت ها و چه گزینه های برای برگزاری انتخابات وجود دارد و سپس از صاحب نظران و فعالان سیاسی و حزبی نظرخواهی می کرد چون ما اطلاع دقیقی از امکانات وزارت کشور نداریم.

وی با بیان اینکه در آمریکا برای اخذ رای پستی، احراز هویت دقیقی از رای دهندگان صورت گرفته بود، اضافه نمود: ما اگر بخواهیم از این شیوه استفاده کنیم باید آنالیز کنیم که چنین زیرساخت های داریم؟ مثلا در روستاها اینترنت با سرعت بالا برای احراز هویت یا رای الکترونیکی و پستی وجود دارد؟ در آمریکا رای گیری در چند روز انجام شد و زیرساخت های کافی برای رای پستی وجود داشت اما پرسش این است که چنین زیرساخت هایی در ایران وجود دارد؟

تقوائیان اعلام نمود: اگر مدلی مانند رای پستی یا الکترونیک و رای دادن از منزل اجرا می گردد باید قبل از آن تعیین گردد که امکانات زیرساختی مثل اینترنت در شهرها و روستاها چگونه است و در هر جایی که زیرساخت لازم وجود دارد از این شیوه ها بهره برد. برای اجرای این مدل ها به کار تیمی و تحقیقاتی و نظرخواهی و مشارکت وزارت ارتباطات احتیاج است. به هر حال مسلم است که ما باید از شیوه های اخذ رای سنتی فاصله گرفته و به سمت استفاده از تکنولوژی روز حرکت کنیم.

این فعال سیاسی در خاتمه با اشاره به اینکه افزایش روزهای رای گیری گزینه مناسبی است، توضیح داد: البته باید براساس کد ملی ، تعیین گردد هر فرد در چه روزی می تواند رای دهد، زیرا اگر این کار انجام نگردد، شاهد تجمع در شعب اخذ رای در روز آخر رای گیری خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 627

به "تعداد روزهای اخذ رای افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد روزهای اخذ رای افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید