تور ارزان یونان: اقدام تحریک کننده پهپادها و جنگنده های ترکیه بر فراز حریم هوایی یونان

به گزارش مجله حقوق، منابع خبری از نقض حریم هوایی یونان از سوی جنگنده ها و پهپادهای ارتش ترکیه خبر دادند.

تور ارزان یونان: اقدام تحریک کننده پهپادها و جنگنده های ترکیه بر فراز حریم هوایی یونان

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری سه شنبه شب به وقت تهران مدعی نقض حریم هوایی یونان از سوی پهپادها و جنگنده های ارتش ترکیه شدند.

به گزارش منابع خبری، چند فروند پهپاد و 6 فروند جنگنده اف-16 ترکیه بعد از ظهر سه شنبه به وقت تهران حریم هوایی یونان در دریای اژه را نقض کردند. وزارت دفاع یونان نیز در این زمینه بیان کرد که جنگنده های ترکیه در این ماموریت در سه دسته پروازی 6 نوبت حریم هوایی یونان بر فراز دریای اژه را نقض کردند.

ترکیه نیز اخیرا مدعی شده که یونان در سال گذشته میلادی 59 بار توافقنامه سال 1988 مبنی بر اجتناب از تمرینات نظامی و فعالیت های آموزشی در تعطیلات قانونی و مذهبی را نقض نموده و در دریای اژه و دریای مدیترانه شرقی تمریناتی را انجام داده است.

از سویی دیگر، نیکوس پاناگیوتوپولوس وزیر دفاع یونان اخیرا با اشاره به توافقنامه دفاعی یونان و فرانسه تاکید نمود: در صورتی که ترکیه بخواهد حمله کند و ما از فرانسه یاری بخواهیم، نیروهای فرانسوی آنجا خواهند بود، آنها باید آنجا باشند.

روابط بین ترکیه و یونان، دو عضو ناتو که اغلب دچار تنش بوده به طوری که سال گذشته این روابط به شدت رو به وخامت گذاشت و کشتی های جنگی در شرق مدیترانه در نزاع بر سر مرزهای دریایی و حقوق انرژی با هم روبرو شدند. یونان و ترکیه سال گذشته دردرگیری بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه به تقابل نظامی نزدیک شدند. ترکیه بارها اعلام نموده که از یونان می خواهد تا راه چاره های سیاسی مسالمت آمیز را اتخاذ کند تا راه چاره های تهاجمی.

نخست وزیر یونان روز دوشنبه گفت، اگر ترکیه می خواهد روابط دوجانبه با اتحادیه اروپا راعادی کند، باید به اقدام های تحریک آمیز خود در دریای اژه، مدیترانه شرقی و علیه یونان انتها دهد.

کراکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان در یک نشست مطبوعاتی مشترک با کریل پتکوف همتای بلغارستانی خود در صوفیه، توضیح داد که یونان مشتاق است تا شاهد پیشرفت در روابط بین ترکیه و اتحادیه اروپا باشد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1158

به "تور ارزان یونان: اقدام تحریک کننده پهپادها و جنگنده های ترکیه بر فراز حریم هوایی یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان یونان: اقدام تحریک کننده پهپادها و جنگنده های ترکیه بر فراز حریم هوایی یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید