وزارت میراث فرهنگی ثبت بین المللی رویدادهای فرهنگی زنجان را پیگیری می نماید

به گزارش مجله حقوق، ایرنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، وزارت میراث فرهنگی ثبت بین المللی رویدادهای فرهنگی زنجان را پیگیری می نماید.

وزارت میراث فرهنگی ثبت بین المللی رویدادهای فرهنگی زنجان را پیگیری می نماید

علی اصغر شالبافیان در آیین افتتاحیه شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی در استان اضافه نمود: برگزاری رویدادهای اهمیت دارد اما انتشار جلوه ها باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه زنجان برای ایران افتخار آفرین است، ادامه داد: طی یک سال اخیر در 2 رویداد مختلف در این استان حضور داشتم که در تقویم کشوری نیز ثبت شده است.

وی اضافه نمود: ریشه و جوهره 2 رویداد کنونی مهمان نوازی و مهربانی مردم این استان است.

شالبافیان با شعار زنجان میزبان مهربان را یادآور شد و اضافه نمود: میتوان استان زنجان را در صدر استانهایی قرار داد که برگزار کننده رویدادهای مختلف کشوری هستند.

وی با بیان اینکه رویدادهای متعدد در این استان برگزار می گردد که تحقق آنها وابسته به علاقمندی میهمان است، گفت: این استان در ایام اوج سفر کمترین نارضایتی مسافران را داشته است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در حوزه گردشگری نیز اقداماتی در 2 سال اخیر اجرا شده، گفت: این اتفاقات ریشه در همدلی مسئولان دارد.

وی اظهار کرد: طی بازدیدهای میدانی و مقایسه شهرها و استانهای کشور، همدلی در این استان نمود دارد.

شالبافیان اضافه نمود: با اضافه شدن پروژه سبزه میدان و تاسیسات گردشگری به شهر زنجان بطور کامل یک محور گردشگری با استانداردهای بین المللی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اضافه نمودن شده سهم مسافران بین المللی به این استان باید اقداماتی انجام گیرد، گفت: این استان ظرفیتهای بی بدیلی به ویژه در حوزه آثار متعدد تاریخی و طبیعی و شخصیتهای برجسته دارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه زنجان به علت برخورداری از این ظرفیتها می تواند رویدادهای مختلفی را برگزار کند، گفت: میهمان نوازی، جاذبه های تاریخی فرهنگی، کشاورزی و غیره موید این مساله است.

وی با بیان اینکه این جاذبه ها باید بیش از گذشته به عموم معرفی و از طرفی زیرساختها نیز تقویت گردد، گفت: خوشبختانه این استان از جمله استانهایی است که در طول 2 سال گذشته بیشترین توجه شورای برنامه ریزی به حوزه گردشگری را دریافت نموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 8 مهر 1402 بروزرسانی: 8 مهر 1402 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1552

به "وزارت میراث فرهنگی ثبت بین المللی رویدادهای فرهنگی زنجان را پیگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت میراث فرهنگی ثبت بین المللی رویدادهای فرهنگی زنجان را پیگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید