هشدار به کسانی که سینوفارم، اسپوتنیک و جانسون اند جانسون تزریق نموده اند

به گزارش مجله حقوق، تهران (پانا) - تازه ترین مطالعات نشان می دهند که واکسن های کووید-19، سینوفارم، جانسون اند جانسون و اسپوتنیک یا اصلا یا بسیار کم در برابر اومیکرون مصونیت ایجاد می نمایند و برای مقابله با این سویه نو کرونا بسیار ضعیف هستند.

هشدار به کسانی که سینوفارم، اسپوتنیک و جانسون اند جانسون تزریق نموده اند

به گزارش اقتصادنیوز ،محققان دانشگاه واشنگتن و شرکت داروسازی سوئیسی هامباس این تحقیقات را درباره کارآیی شش واکسن مطرح و استاندارد کووید در دنیا انجام دادند. تنها 3 نفر از 13 نفری که که دو دوز سینوفارم را دریافت نموده بودند پادتن هایی علیه اومیکرون داشتند. واکسن جانسون اند جانسون روی 12 نفر آزمایش شد و تنها یک نفر آنتی بادی داشت واکسن اسپوتنیک هیچ مصونیت در بدن 11 فرد آزمایش شده ایجاد نکرد.

سینوفارم واکسن چینی و اسپوتنیک واکسن روسی است. هنوز این شرکت ها درباره کارآیی و نتیجه تحقیقات اخیر واکنشی نشان نداشته اند.

سویه تازه ویروس کرونا 70 برابر سریعتر از سویه دلتا شیوع پیدا می نماید اما به مقدار سویه دلتا مرگبار نیست. با این حال آنچه دانشمندان را نگران نموده سرعت شیوع این سویه است. اولین مورد از ابتلا به اومیکرون اواسط نوامبر شناسایی شد و اکنون با گذشت بیش از یک ماه تقریبا سه چهارم موارد ابتلا به کرونا در دنیا ناشی از سویه او میکرون می باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1209

به "هشدار به کسانی که سینوفارم، اسپوتنیک و جانسون اند جانسون تزریق نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به کسانی که سینوفارم، اسپوتنیک و جانسون اند جانسون تزریق نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید