هفت سال زمان لازم است تا شرایط زندگی به حالت عادی بازگردد

به گزارش مجله حقوق، تهران (پانا) - بلومبرگ در گزارشی با توجه به سرعت و میزان واکسیناسیون کروناویروس در جهان گفت که طی هفت سال آینده شرایط زندگی به حالت عادی بازمی گردد.

هفت سال زمان لازم است تا شرایط زندگی به حالت عادی بازگردد

به گزارش straitstimes، از زمان آغاز شیوع کروناویروس در دنیا این پرسش مطرح بوده که این بیماری چه زمانی انتها پیدا میکند؟ پاسخ به این پرسش میتواند با سرعت و میزان واکسیناسیون ارزیابی شود.

بلومبرگ اقدام به جمع آوری داده های مربوط به تزریق واکسن کووید-19 در دنیا کرده که بیش از 119 میلیون دوز واکسن در سراسر دنیا تزریق شده است. همچنین کارشناسان علمی آمریکا همچون دکتر آنتونی فائوچی معتقدند که نیاز است 70 تا 85 درصد جمعیت واکسن تزریق کنند تا شرایط به حالت عادی برشود.

واکسیناسیون کروناویروس در کشورهای ثروتمند غربی با سرعت بیشتری نسبت به سایر کشورهای دنیا اتفاق می افتد که با در نظر دریافت سرعت فعلی واکسیناسیون این فرایند در کل دنیا هفت سال طول می کشد. به طور مثال، بر اساس آخرین میزان واکسیناسیون در کانادا دستیابی به پوشش 75 درصدی واکسیناسیون بیش از 10 سال طول می کشد. کانادا برای خرید دوزهای بیشتر واکسن بیش از هر کشور دیگری قرارداد بسته است و انتظار می رود میزان واکسیناسیون آن افزایش یابد.

همچنین در سنگاپور انتظار می رود با سرعت فعلی واکسیناسیون که حدود 10 هزار و 83 دوز در روز است طی 2.2 سال آینده 75 درصد از جمعیت این کشور در برابر کروناویروس واکسینه شوند.

از طرف دیگر چین برای واکسیناسیون جمعیت عظیم خود 5.5 سال زمان نیاز دارد اگرچه روزانه بیش از یک میلیون دوز واکسن تزریق می شود.

اوضاع در کشورهایی مانند هند، اندونزی و روسیه بسیار ناخوشایند است و در صورتیکه فرایند فعلی واکسیناسیون ادامه پیدا کند احتمالا 10 سال طول می کشد تا جمعیت این کشورها در برابر کرونا واکسینه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 732

به "هفت سال زمان لازم است تا شرایط زندگی به حالت عادی بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت سال زمان لازم است تا شرایط زندگی به حالت عادی بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید