هانی زاده: ادلب آخرین پایگاه تروریست ها، منطقه تا دو هفته دیگر پاکسازی می گردد

به گزارش مجله حقوق، کارشناس مسائل غرب آسیا با تصریح بر اینکه ادلب آخرین پایگاه تروریست ها در سوریه است، مطرح نمود: ارتش سوریه مترصد است ظرف دو هفته آینده منطقه ادلب را پاکسازی کند.

هانی زاده: ادلب آخرین پایگاه تروریست ها، منطقه تا دو هفته دیگر پاکسازی می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در مورد آخرین تحولات میدانی در سوریه با حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

حسن هانی زاده در شروع با اشاره به توافق نامه آتش بس در ادلب بین ترکیه و روسیه گفت: هم پوتین رئیس جمهور روسیه و هم اردوغان رئیس جمهور ترکیه تاکید داشتند در تمام منطقه ادلب که بخشی از آن در تصرف نیروهای ترکیه است، نباید گروه های ترکیه فعالیت داشته باشند اما ظرف چهار روز گذشته نیروهای تروریستی به تحریک آمریکا عملیاتی را علیه مردم ادلب شروع کردند که ارتش سوریه ناچار شد از خودش واکنش نشان دهد و بخشی از گروه های تروریستی که در قسمت شرق ادلب مستقر هستند را سرکوب کند.

وی با بیان اینکه ارتش سوریه در حال پاکسازی کامل ادلب است، مطرح کرد: توافقاتی بین ارتش سوریه و ترکیه به وجود آمده است تا آن قسمت هایی که در داخل خاک سوریه و ادلب قرار گرفته است، منطقه خالی از سلاح باشد. به نظر می رسد ارتش سوریه به آخرین بخش های مربوط به ادلب در حال رسیدن است و تقریبا نزدیکی های مرز است و این نشان از سرانجام عمر تروریست های مستقر در سوریه است و نمی توانند اقدامی در آینده علیه مردم این کشور انجام دهند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با تصریح بر اینکه ادلب آخرین پایگاه تروریست ها در سوریه است، مطرح کرد: ارتش سوریه مترصد است که ظرف دو هفته آینده تمام منطقه ادلب را پاکسازی کند و تا به امروز پنج درصد از خاک ادلب در اختیار گروهک های تروریستی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 62

به "هانی زاده: ادلب آخرین پایگاه تروریست ها، منطقه تا دو هفته دیگر پاکسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هانی زاده: ادلب آخرین پایگاه تروریست ها، منطقه تا دو هفته دیگر پاکسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید