رودخانه اروال روسیه ، نمایی خیره کننده از چینش سنگها در رود اروال (تور چین)

به گزارش مجله حقوق، رود اروال رودی است که آسیا را با رشته کوه های اروال در روسیه اروپا جدا می نماید آبی که از این رود اروال جریان دارد در نهایت به دریای خزر می ریزد در بخش جنوبی رشته کوه های اورال که در ادامه شیب کوه taganay واقع شده است می توان تجمع آشفته و بی نظمی از سنگ ها را دید که در امتداد شیب کوه ادامه یافته اند که به آن رودخانه سنگی گفته می گردد برای آشنایی بیشتر با رودخانه سنگی اروال و دلیل این نام گذاری رودخانه اروال روسیه در مجله خبرنگاران همراه ما باشید.

رودخانه اروال روسیه ، نمایی خیره کننده از چینش سنگها در رود اروال (تور چین)

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دلیل نام گذاری و تاریخچه این رودخانه

دلیل نام گذاری این قسمت به عنوان رودخانه اروال روسیه از طرف زمین شناسان این است که روند شکل گیری آن تقریبا مشابه رودخانه است و هزاران سال است که این سنگ ها به صورت ثابت مانده اند و جریان نداشته اند .این رودخانه سنگی که بیشترین عرض آن تقریبا 700 متر می باشد به طول 6 کیلومتر و میانگین عرض 200 متر در استان چلیا بینکس روسیه واقع شده است . دلیل بوجود آمدن این رودخانه سنگی اروال این است که در زمان های قدیم و در عصر یخبندان گفته می گردد که تقریبا 4800 متر از قله پوشیده از برف و یخچال های طبیعی بود که سایشی را که این یخچال ها در نوک قله ایجاد نموده اند سبب شده است که نوک قله تبدیل به میلیون ها تکه سنگ گردد و با ذوب شدن یخ ها و تجمع تکه سنگ ها در پای کوه و حرکت انها سبب شکل گیری این پدیده یعنی رودخانه سنگی اروال در این قسمت از روسیه شده است . دلیل شکل گیری این رودخانه بر باور بسیاری از افراد این مسئله می باشد که بیان کردیم. سنگ اونتورین یا سنگ دلربا از جمله سنگ هایی می باشد که در داخل این رودخانه سنگی اروال می توان شاهد آن بود بعلاوه در این رودخانه شما ماسه سنگ سخت شده کوارتزی یا همان بلوک های بزرگ کوارتزیت را می توانید ببینید که بیشتر سنگ های این رودخانه اروال روسیه از این سنگ ها تشکیل شده و سنگ دلربا که در داخل این ماسه سنگ ها وجود دارد وزنشان تقریبا بین 9 تا 10 تن می باشد. ضخامت این سنگ های کوارتزیت که در این جا وجود دارد و به دل زمین فرو رفته چیزی حدود 6 متر می باشد.

رودخانه سنگی اورال

جالب است بدانید که شما می توانید صدای این رود اورال را بشنوید می گویید چگونه ؟ خوب اگر نزدیک این روخانه سنگی بشوید متوجه می شوید صدایی شبیه صدای جریان آب به گوش شما خواهد رسید تعجب نکنید این صدا دلیلش حرکت سنگ ریزه های کوچکی است که در زیر این سنگ های بزرگ و بزرگ قرار گرفته اند و جریان دارند . رود اورال تنها رود سنگی نیست که در دنیا وجود دارد برای مثال رودخانه سنگی دیگری را می توان نام برد که عرض آن بیش از 300 متر می باشد این رودخانه در دره ای به نام ویتوشگا بیستر یتسا شکل گرفته و به نام همین دره نیز معروف است بعلاوه در سراشیبی دامنه کوه هایی که در آن جا قرار گرفته اند می توان شاهد این جریان های سنگی بود .

دامنه کوه های بلغارستان

بعلاوه در کشور بلغارستان نیز در دامنه کوه های ویتوشا می توان رود اروال مشابه این رودخانه سنگی روسیه را شاهد بود . بعلاوه در فلات کوهستان آلپ رودخانه سنگی دیگری که طول آن بیش از دو کیلومتر می باشد وجود دارد و در بخش فوقانی رودخانه ولادایسکا واقع شده و در منطقه ای که به پل طلایی معروف است قرار گرفته است . بنابر این همان طور که بیان کردیم و شما دوستان متوجه شدید تنها روسیه نیست که دارای این پدیده عجیب و جالب یعنی رود اروال می باشد بلکه در نواحی دیگر این کره خاکی نیز می توان شاهد آن ها بود علی الخصوص در رشته کوه های اورال وجود رود هایی شبیه این رودخانه سنگی گزارش شده است .

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1445

به "رودخانه اروال روسیه ، نمایی خیره کننده از چینش سنگها در رود اروال (تور چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رودخانه اروال روسیه ، نمایی خیره کننده از چینش سنگها در رود اروال (تور چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید