نهایی شدن پروژه های بازسازی صنعت برق در سفر به عراق

به گزارش مجله حقوق، تهران (پانا) - وزیر نیرو از نهایی شدن دو پروژه مهم در زمینه کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق و همچنین بازسازی تجهیزات آسیب دیده برق عراق اطلاع داد.

نهایی شدن پروژه های بازسازی صنعت برق در سفر به عراق

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش وزارت نیرو، رضا اردکانیان در حاشیه سفر به بغداد با پیروز خواندن رایزنی هایش با مقامات عراقی در بغداد گفت: توافقات خوبی برای برداشت از منابع مالی ایران در عراق با مقامات این کشور به منظور پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی موجود ایران در عراق صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای منابع مالی خوبی در خارج کشور از جمله عراق است، اضافه نمود: وزارت بهداشت کشور با رعایت مجموعه ملاحظاتی که هست درصدد خرید دوز مورد احتیاج واکسن کرونا از شرکت اروپایی است و هزینه آن از محل این منابع مالی پرداخت می گردد.

وزیر نیرو گفت: به اتفاق مدیران ارشد وزارتخانه های صنعت، معدن، تجارت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، نفت و امور خارجه امروز سه شنبه برای رایزنی با مقامات عراقی و همچنین زمینه سازی برای اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور در تهران به بغداد آمده است.

رضا اردکانیان به دیدارها و رایزنی های خود با وزیران برق، تجارت و مقامات بانک مرکزی و بانک تجارت عراق و مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور اشاره نمود و اضافه نمود: گفت وگوهای نزدیک و فشرده ای صورت گرفت و در پی آن تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی یکی از مهمترین این تصمیمات را برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و عراق با مشارکت فعال سازمان های دولتی و بخش خصوصی دو کشور در تهران طی هفته های پیش رو بیان کرد. ریاست کمیسیون از طرف جمهوری اسلامی ایران بر عهده وزارت نیرو و از طرف جمهوری عراق بر عهده وزارت تجارت این کشور نهاده شده است.

واگذاری دو پروژه مهم برق به ایران

وزیر نیروی کشورمان با اشاره به دستاورد گفت وگوهایش با مقامات عراقی در زمینه برق گفت: در خصوص پروژه های بازسازی صنعت برق عراق توافقات خوبی انجام شد و دو پروژه مهم در زمینه کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق و همچنین بازسازی تجهیزات آسیب دیده برق عراق نهایی شد.

بخشی از مطالبات مالی برق و گاز استرداد شد

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در خصوص صادرات برق و گاز به عراق و حساب های فی مابین گفت: با وجود محدویت هایی که در این خصوص وجود دارد؛ خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور پیروز شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت توانیر و بخشی از مطالبات شرکت ملی گاز را پرداخت نمایند.

اردکانیان با اشاره به ترتیبات جدید مالی ایجاد شده بعد از انتها رایزنی هایش با مقامات عراقی اظهار کرد: با این ترتیبات جدید امیدواریم با سرعت بیشتری از منابع مالی موجود خود در عراق برای خرید کالاهای اساسی و سایر اقلامی که مورد احتیاج هست در آینده نزدیک استفاده کنیم. توافق خوبی در این زمینه صورت گرفته و این توافق الان در حال آماده شدن برای امضا است تا سرعت بیشتری به برداشت از منابع مالی موجود برای خرید کالاها و خدمات لازم داده گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 615

به "نهایی شدن پروژه های بازسازی صنعت برق در سفر به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهایی شدن پروژه های بازسازی صنعت برق در سفر به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید