نمادهای قرمزپوش در روز سقوط شاخص بورس

به گزارش مجله حقوق، خبرنگاران : در معاملات امروز شاخص های بورس همگی کاهش یافتند و اغلب گروه های بازار قرمزپوش شدند.

نمادهای قرمزپوش در روز سقوط شاخص بورس

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 9 هزار و 151 واحدی به رقم یک میلیون و 240 هزار و 758 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 939 واحد پایین آمد و در سطح 436 هزار و 174 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 72 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 852 واحد رسید.

سهم های تاثیرگذار

امروز فولاد، فملی و شستا نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس امین صدرنشین است و آبادا و بوعلی در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز بپیوند، بگیلان و وهور پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه های قرمز بازار

در روز سقوط 9 هزار واحدی شاخص بورس، قیمت سهام تمام شرکت های گروه های خودروسازی (مانند نمادهای ختور، خودرو، خساپا، خزامیا و خپارس)، سرمایه گذاری ها (مانند نمادهای وساپا، وکبهمن، صبا، وخارزم، ومهان و وصنعت)، فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای (مانند نمادهای شپنا، شرانل، شسپا، شتران و شبندر)، بیمه و صندوق های بازنشستگی (مانند نمادهای بپاس، پارسیان، البرز و اتکای)، استخراج کانه های فلزی (مانند نمادهای اپال، کچاد و کگل) و شرکت های چندرشته ای صنعتی (مانند نمادهای شستا، وغدیر، وبانک و وصندوق) کاهش یافت.

در دو گروه عظیم محصولات شیمیایی و فلزات اساسی تنها یک نماد سبزپوش مشاهده می گردد و باقی نمادها کاهش قیمت داشتند. در گروه محصولات شیمیایی تنها نماد شصدف و در گروه فلزات اساسی تنها نماد میدکو رشد قیمت داشتند و نمادهای عظیمی چون شگویا، بوعلی، پارس، تاپیکو، پترول، فولاد، زاگرس، فارس، کاوه، فلوله، فملی، فخوز و ذوب همگی با افت قیمت روبرو بودند.

خروج پول حقیقی

در روز شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 321 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را سهام شرکت تولید معدنی اپال کانی پارس (اپال) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 34 میلیارد تومان بود. پس از اپال، وملل (موسسه اعتباری ملل) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در خبرنگاران ببینید:حقوقی ها تمایلی به خرید سهام ندارند؟

کاهش شدید ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 438 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهار شنبه 65درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز بار دیگر رکورد زد و با کاهش 21 درصدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم هزار و 234 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 15 ماه گذشته است.

رشد ارزش صف های بازار

در انتها معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به روز چهارشنبه 4.7 درصد افزایش یافت و در رقم 89 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 29 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 410 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف خرید 60 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و غپاک (لبنیات پاک) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به خساپا (خودروسازی سایپا) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 121 میلیارد تومانی داشت. پس از خساپا، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و برکت (داروسازی برکت) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 851

به "نمادهای قرمزپوش در روز سقوط شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمادهای قرمزپوش در روز سقوط شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید