مزارع بیت کوین تهران را به خاموشی کشیدند، قطع برق در بعضی مناطق تهران

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران، امروز در بعضی مناطق تهران در غرب، جنوب غربی، جنوب شرقی و قسمت هایی از کرج برق منازل برای چند ساعتی قطع شده بود. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در این باره شرح می دهد: مصرف برق امروز 53 هزار و 662 مگاوات بوده و این نسبت از روز مشابه در سال گذشته بسیار بیشتر بوده است.

مزارع بیت کوین تهران را به خاموشی کشیدند، قطع برق در بعضی مناطق تهران

سخنگوی صنعت برق کشور شرح می دهد: افزایش مصرف در مناطق خانگی ممکن است منجر به اشکالاتی در تامین برق شده باشد که همکاران ما به سرعت به آن رسیدگی می نمایند.

رجبی مشهدی که یکی از علت های قطعی برق را ماینینگ غیرمجاز می داند، هشدار می دهد: با کسانی که به طور غیرمجاز ماینینگ می نمایند و یکی از دلایل خاموشی تهران بوده اند به شدت برخورد می گردد و دستگاه های آنان توقیف می گردد.

او اضافه می نماید: هر دستگاه ماینر معادل یک کولز گازی برق مصرف می نماید و این معادل 2 هزار وات است و اگر در محله ای تعدادی دستگاه باهم اقدام به ماینینگ نمایند، ممکن است برق آن محله قطع گردد چون این میزان مصرف برق برای ترانس محله پیش بینی نشده است و اگر مصرف برق از آستانه ای بالاتر برود، ممکن است فشار مضاعف باعث قطعی برق گردد.

سخنگوی صنعت برق کشور ادامه می دهد: امیدوارم این قبیل مسائل با مشارکت مردم در کاهش مصرف، استفاده از دور کند کولرهای آبی و دمای 25 درجه کولرهای گازی حل گردد.

رجبی مشهدی می گوید: ما امکانات خود را برای شرایط خاصی طراحی نموده ایم و همکاران ما کوشش می نمایند که در روزهای آینده با مدیریت مصرف و طرح های جدید شرایط را بهبود ببخشند.

او اخطار می دهد: با دستگاه های اجرایی و اداره هایی که پروتکل ها را رعایت ننمایند، برخورد جدی می کنیم. بانک ها، شهرداری ها و اماکن عمومی اگر بیش از حد مجاز از برق مصرف نمایند جریمه می شوند و در صورتی که مشترکان از سقف مجاز بیشتر مصرف نمایند، علاوه بر تذکر، مشمول طرح افزایش 16 درصدی تعرفه می شوند.

او در آخر می گوید: متاسفانه سال جاری به دلیل کمبود نزولات جوی، بخشی از نیروگاه های برق آبی را به طور کامل نداریم که کوشش می کنیم این کمبود را جبران کنیم.

برای مطالعه بیشتر در این باره، گزارش قطعی برق در تهرانرا از سایت خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 918

به "مزارع بیت کوین تهران را به خاموشی کشیدند، قطع برق در بعضی مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزارع بیت کوین تهران را به خاموشی کشیدند، قطع برق در بعضی مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید