مجرد ماندن آدم را می کُشد!

به گزارش مجله حقوق، مجرد ماندن ممکن است شما را به کشتن دهد. افراد متاهل، کمتر دچار بیماری قلبی می شوند، زیرا فرد دیگری از آن ها مراقبت می نماید.

مجرد ماندن آدم را می کُشد!

به گزارش فرادید به نقل از نیوزویک، مجرد هایی که در مراسم عروسی دوستان شان، به آن ها نگاه عاقل اندر سفیه می نمایند، ممکن است دفعه بعدی بخواهند خودشان دسته گل را بگیرند: پژوهش نو نشان داد مجردی می تواند مرگبار باشد.

بخوانید: احتمال زوال عقل در مجردها بیشتر است

محققان طی پژوهشی که روز سه شنبه در مجله هارت (قلب) منتشر شده است، دریافته اند که افراد مجرد، نسبت به افراد متاهل، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و سکته هستند و به طور کلی مرگ ومیر بیشتری دارند. طبق این پژوهش، آن هایی که دارای روابط متعهدانه هستند برای بهبود نتایج سلامت، به حمایت شرکایشان اتکا می نمایند. بنابراین، شرایط تاهل، می تواند نشانه ای از سلامت قلب باشد.

تیمی از محققان با تحلیل 34 پژوهش و مشارکت بیش از دو میلیون نفر، دریافته اند افرادی که هرگز ازدواج نمی نمایند یک و نیم برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند. این در حالی است که زوج های متاهل، بهتر می توانند استرس را مهار نمایند. زیرا شرکایشان منابع و حمایت عاطفی بیشتری برای منع یا حل کردن نگرانی های سلامتی فراهم می نمایند.

زندگی کردن با یک شریک می تواند نجات بخش باشد: یک زوج می تواند زودتر از کسی که تنها زندگی می نماید، علایم (بیماری) را تشخیص دهد. امری که به مراجعه زودتر به پزشک و تشخیص بیماری منتهی می گردد.

در خانواده هایی که دو عایدی دارند، داشتن پول های مخصوص سلامتی می تواند به معنای داشتن مراقبت بهداشتی بهتر، از جمله دسترسی به توانبخشی پس از بیماری، باشد.

وقتی ازدواج ها سرانجام می یابند، سلامت قلب هم ممکن است کاهش یابد. مردان و زنان مطلقه، ریسک بالایی برای ابتلا به بیماری قلبی شریانی دارند. این در حالی است که افراد بیوه، به طور محتمل تر سکته را تجربه می نمایند. شرایط زنان در این زمینه بدتر از مردان است. زنانی که به تنهایی زندگی می نمایند، احتمالا پیرتر می شوند و با مسائل سلامتی بیشتری روبرو می شوند.

بخوانید: پاسخ علم به یک سوال/ تجرد بهتر است یا تاهل؟!

از دست دادن شریک یا طلاق گرفتن، سطوح استرس را افزایش می دهد و جلوی قدرت افراد برای منع یا تشخیص بیماری را می گیرد. افزایش استرس، می تواند عوامل پرریسک موجود، مانند فشار خون، دیابت و تغییرپذیری ضربان قلب، را تشدید کند. علاوه بر این، آن هایی که تنها زندگی می نمایند دیرتر به پزشک مراجعه یا مسائل سلامتی موجود را معالجه می نمایند، این درحالی است که افراد متاهل، غالبا به سلامت یکدیگر اهمیت می دهند و یکدیگر را برای سالم ماندن مسئول می دانند. طبق این پژوهش، مجردها، دو برابر بیشتر، معالجه را نادیده می گیرند.

معلوم شد که منافع اجتماعی و فیزیولوژیکی شراکت، خودشان را در سلامت جسمی نشان می دهند. یک مقاله که در سال 1995 نوشته شده، گفت: احتمال اینکه افراد منزوی پس از تجربه یک حمله قلبی زنده بمانند کمتر است، زیرا آن ها فاقد حس تعلق و صمیمیت و خودکفایی در حل بیماری شان هستند.

پژوهش ها نشان داده اند که جزر و مد های ازدواج هم به مرور زمان در نتایج سلامت منعکس می شوند. ازدواج هایی که به مرور سال ها بهبود یافته اند، باعث شده زوج ها وزن های سالم تر و کلسترول کمتری داشته باشند. اما همزمان با انحطاط ازدواج، زوج ها به احتمال زیاد، دچار فشار خون بالا می شوند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1046

به "مجرد ماندن آدم را می کُشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجرد ماندن آدم را می کُشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید