سن شما روی پیشانیتان نوشته شده است! ، هوش مصنوعی که سن شما را تخمین می زند

به گزارش مجله حقوق، جینگ دونگ جکی هان، محقق دانشگاه پکن، با استفاده از یک سیستم دوربین سه بعدی و هوش مصنوعی، سیستمی را توسعه داده است که می تواند سن فیزیولوژیکی افراد را مشخص کند.

سن شما روی پیشانیتان نوشته شده است! ، هوش مصنوعی که سن شما را تخمین می زند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، این نقشه حرارتی نشان می دهد که چگونه چهره یک زن چینی میانه با افزایش سن تغییر می نماید. سن فیزیولوژیکی می تواند با سن تقویمی تا 7.5 سال متفاوت باشد.

یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد. اما وقتی آن تصویر یک تصویر سه بعدی با دقت بالا از صورت باشد، ممکن است ارزش هزار آزمایش خون را نیز داشته باشد. این به این علت است که گونه های پر و کیسه های زیر چشم نه تنها نشانه های افزایش سن هستند، بلکه بازتابی از سلامت ما هستند.

بیشتر بخوانید:

آتاتورک هیچ وقت سوار این بنز استثنایی نشد / عکس

عکس| فرد کوتوله ای که به عنوان غول درگذشت!

دانشمندان برای دهه ها می دانستند که سن تقویمی - عددی که می توان از شناسنامه ما به دست آورد - تمام داستان را بیان نمی نماید. به اصطلاح سن بیولوژیکی ما، تحت تأثیر همه چیز از محیط ما گرفته تا عادات غذایی و ورزش، نشان دهنده سلامت سلول ها و اندام های ما است و می تواند با سن تقویمی سال ها متفاوت باشد. اما بر خلاف ردیابی زمانی که ما زنده بوده ایم، سن بیولوژیکی برای معین دقیق تر لغزنده تر است. اکنون جینگ-دونگ (جکی) هان و همکارانش یک فرآیند مبتنی بر هوش مصنوعی به نام ساعت پیری صورت را توسعه داده اند که تصویری سه بعدی از چهره افراد می گیرد و سن بیولوژیکی آنها را محاسبه می نماید.

هان، زیست شناس محاسباتی در دانشگاه پکن، و تیمش با الهام از یک تمرین قدیمی چینی، که در آن تمرین نمایندگان سلامتی افراد را با خواندن چهره شان تخمین می زنند، ساعت خود را با تجزیه و تحلیل تصاویر سه بعدی صورت تقریباً 5000 ساکن جیدونگ ساختند.

محققان دو ساعت مشتق از هوش مصنوعی ایجاد کردند که یکی سن تقویمی و دیگری سن بیولوژیکی را پیش بینی می نماید. این ساعت های پیری صورت، تغییراتی را که صورت ما در طول زمان متحمل می گردد را ردیابی می نماید: گوشه های چشم ها آویزان می شوند، بینی باز می گردد و فاصله بین بینی و دهان افزایش می یابد. معین است که بعضی از ویژگی های صورت با بعضی بیماری ها همخوانی دارند. برای مثال التهاب سیستمیک در افتادگی پوست خود را نشان می دهد.

به گفته آندره استوا، بنیانگذار و مدیر عامل یک استارت آپ هوش مصنوعی پزشکی در لوس آلتوس، کالیفرنیا، کار هان، پتانسیل بهبود پزشکی پیشگیری را دارد و می تواند در تغییر سبک زندگی اثرگذار باشد. با استفاده از این ابزار، پزشکان بعلاوه می توانند مراقبت های بیمارانی را که تحت درمان های سنگین شناخته شده برای افراد دارای پیری زودرس هستند، مانند شیمی درمانی، پیگیری و مدیریت نمایند.

هان می گوید: ما درخواست های زیادی از شرکت هایی دریافت نموده ایم که می خواهند کارایی مکمل ها یا داروهای ضد پیری آنها را ارزیابی کند.

هیچ استاندارد طلایی برای سن بیولوژیکی وجود ندارد. کریستوفر بل، که رابطه بین سن و بیماری های مزمن را در دانشگاه لندن مطالعه می نماید، شرح می دهد: مفهوم سن بیولوژیکی بیشتر یک اصطلاح کلی برای همه چیزهای چند سیستمی است که با افزایش سن رخ می دهند. از کوتاه شدن تلومرهای ما - کلاهک هایی که کروموزوم های ما را از تخریب جلوگیری می نماید - گرفته تا کاهش میتوکندری و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن.

برای کشف ارتباط بین ظاهر، سن و عوامل زمینه ای که بر سلامت تأثیر می گذارند، هان نمونه های خونی جمع آوری کرد و عادات افراد مورد تحقیق را آنالیز کرد. به عنوان مثال، سیگار کشیدن، خروپف، و سطوح بالای کلسترول در خون اغلب از ویژگی های افرادی است که به سرعت پیر می شوند، در حالی که مصرف ماست، وعده های غذایی منظم و تراکم استخوان بیشتر از ویژگی های رایج افرادی است که دیرتر پیر می شوند.

به نظر می رسد میانسالی، زمانی که افراد در 40 سالگی و اوایل 50 سالگی خود قرار دارند، دوره ای است که تفاوت بین افرادی که سریع پیر می شوند و یا دیر پیر می شوند محسوس می گردد. بعضی از افراد ممکن است بسیار پیر به نظر برسند، حتی اگر فقط 40 سال دارند، در حالی که بعضی دیگر 55 سال دارند، اما هنوز بسیار جوان به نظر می رسند. به گفته هان، این تنوع به این معنی است که مداخلات برای اتخاذ عادات سالم تر می تواند تفاوت چشمگیری در این فرصت ایجاد کند.

منبع: نشنال جئوگرافیک

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1462

به "سن شما روی پیشانیتان نوشته شده است! ، هوش مصنوعی که سن شما را تخمین می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن شما روی پیشانیتان نوشته شده است! ، هوش مصنوعی که سن شما را تخمین می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید