سفیر چین در وین: شاهد تحقق تدریجی اجماع درباره برجام هستیم

به گزارش مجله حقوق، سفیر چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی از تحقق تدریجی اجماع برای احیای برجام اطلاع داد.

سفیر چین در وین: شاهد تحقق تدریجی اجماع درباره برجام هستیم

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وانگ چون، سفیر چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتها نشست کمیسیون مشترک برجام در وین به خبرنگاران گفت: همه طرفها اختلافات خود را کاهش داده اند و ما شاهد تحقق تدریجی اجماع هستیم.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+4 -شامل روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان و با حضور معاون دبیرکل سرویس اقدامات خارجی اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده این نشست- از روز سه شنبه در وین شروع شده بود و امروز انتها یافت.

هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام طی بیانیه ای درباره این نشست اظهار داشت: اعضا بحث هایی که در سطوح مختلف کمیسیون مشترک در مورد بازگشت احتمالی آمریکا به برجام اجرا شده را مورد ارزیابی قرار داده و سازوکارها جهت تضمین بازگشت به برجام و اجرای موثر آن را به بحث گذاشتند. دو گروه کارشناسی برطرف تحریم و اجرای ترتیبات هسته ای اقدامات خود را به اطلاع کمیسیون مشترک رسانده و اعضا تبادل نظرهای سازنده و نتیجه محور را مد نظر قرار دادند.

بر اساس این بیانیه، کمیسیون مشترک گروه های کارشناسی را موظف نمود تا اقدامات خود را ادامه دهند؛ و توافق کرد تا طی هفته آینده در وین مجددا تشکیل جلسه دهد.

سیدعباس عراقچی، رئیس هیات کشورمان، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران جهت ادامه تعاملات جدی، گفت این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

عراقچی مجددا تاکید کرد لغو کلیه تحریم های آمریکا که در دوران رئیس جمهور گذشته آن کشور وضع شده اند، گام ضروری برای احیای برجام بوده و تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم ها، ایران آمادگی دارد تا اقدامات جبرانی خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام بازگردد.

همچنین میخائیل اولیانوف سفیر روسیه در وین در صفحه توئیتر خود نوشت: نشست کمسیون مشترک در وین انتها یافت. شرکت کنندگان برجام کارهایی را که طی سه روز گذشته توسط کارشناسان صورت گرفته ارزیابی نموده و از پیشرفت اولیه ابراز رضایت کردند. کمیسیون هفته آینده به منظور حفظ فرایند مثبت دوباره تشکیل جلسه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 841

به "سفیر چین در وین: شاهد تحقق تدریجی اجماع درباره برجام هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین در وین: شاهد تحقق تدریجی اجماع درباره برجام هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید