ذوب آهن در برابر ذوب آهن!

به گزارش مجله حقوق، دربی های گذشته سپاهان و ذوب آهن بازیکنان شاخصی داشتند که در رقابت روز جمعه خبری از آنها نخواهد بود.

ذوب آهن در برابر ذوب آهن!

به گزارش مجله حقوق / اکبر منتشلو / روز جمعه در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، اصفهان شهر اول فوتبال می گردد. دربی اصفهان همیشه برای طرفداران فوتبال در اصفهان جذاب بوده و هست. اما این بار احتمالا بازی متفاوتی را در ورزشگاه نقش جهان شاهد خواهیم بود. سپاهانی ها بعد از یک دوره طولانی ناکامی در فکر این هستند که با امیر قلعه نویی به بحران چند ساله اخیر این تیم خاتمه دهند و در لیگ هجدهم یکی از مدعیان اصلی باشند. از طرف دیگر ذوب آهن اصفهان هم انگیزه های خودش را دارد. بعد از جدایی قلعه نویی این تیم قصد دارد با مدیریت سعید آذری و راهنمایی امید نمازی به روند خوبش در طی چند سال اخیر با حضور مدیرعامل فعلی ادامه دهد. هر چند آذری گلایه هایی داشت و حتی تهدید به رفتن کرد، اما او نشان داده است که تیم تحت مدیریتش معمولاً در لیگ برتر روزهای خوبی را سپری نموده است. این دو تیم اصفهانی در طول سالهای گذشته 62 بار روبروی همدیگر قرار گرفتند که برتری سپاهانی ها در این دیدارها دیده می گردد. سپاهانی ها در دربی اصفهان 22 پیروزی دارند و این در حالی است که ذوب آهن موفق به شکست سپاهان در 18 بازی گردیده است. از طرف دیگر زرد پوشان اصفهانی در طول این بازیها توانستند 69 بار دروازه ذوب آهن را باز نمایند و این در حالی است که ذوب آهن 56 بار موفق به گلزنی به سپاهان گردیده است. از نظر آمار هواداران هم باید بپذیریم که سپاهان دست بالایی نسبت به ذوب آهن دارد و احتمالاً در روز جمعه باز هم زردی ورزشگاه به سبزی آن خواهد چربید. از طرف دیگر ذوب آهنی که آذری کمی نگران احوالش بود، در این دیدار رقیبان سردشواری را خواهد داشت و شاید نگرانی آذری در این دیدار بیشتر به چشم باورکردنی باشد و این کار را برای نمازی که اولین تجربه اش را در لیگ برتر سپری می نماید، دشوار تر خواهد نمود.

قلعه نویی سد بزرگ مقابل ذوب آهن

یکی از کسانی که در دربی اصفهان برای آذری و مجموعه اش مهم خواهد بود، سد بزرگی در برابر ذوب آهن است، امیر قلعه نویی. آذری همه کوشش خود را به کار گرفت که از جدایی این سرمربی جلوگیری کند. او به خوبی می دانست که قلعه نویی با تیمش چه روزهای خوبی را سپری نموده است. بعداز حضور آذری در راس مدیریتی ذوب آهن، قلعه نویی ذوب آهن را به بهترین نتیجه رسانده بود. در روزهایی که آذری در ذوب آهن نبود، این تیم روزهای بحرانی را سپری کرد اما بعد از حضور آذری در لیگ شانزدهم ذوب آهن با یحیی گل محمدی به رده ششم جدول رده بندی رسید، در لیگ شانزدهم با مجتبی حسینی با دو پله صعود در رده چهارم ایستاد و البته بعداز آن در لیگ هفدهم با امیر قلعه نویی نایب قهرمانی را کسب کرد. برای همین بود که مدیرعامل ذوب آهن با اندیشدن به چنین روزهایی با جدایی قلعه نویی مخالفت می کرد و تمام توانش را به کار گرفت تا ژنرال را حفظ کند اما نشد تا او در دربی اصفهان بزرگترین سد مقابل ذوب آهن باشد.

کی روش استنلی به آذری وفا نکرد

آذری با حضور در راس مدیریتی ذوب آهن، چالش های فراوانی در طول فصل های گذشته با فدراسیون فوتبال داشت و معمولاً در این معرکه ها برنده بوده است. یکی از مواردی که سال گذشته حسابی بین فدراسیون فوتبال و آذری را شکراب کرد و البته آذری برنده این موضوع بود حضور کی روش استنلی کروز در این تیم بود. طبق قوانین فدراسیون فوتبال این بازیکن به جهت عدم حضورش در لیگ برتر کشورش نمی توانست در لیگ برتر کشورمان به میدان برود، اما آذری با همه هجمه های که به او شد، مجوز حضور این بازیکن را گرفت. استنلی برای ذوب آهن در 21 بازی به میدان رفت و 9 گل به ثمر رساند که آمار خوبی برای این بازیکن بود، اما با تمام شدن لیگ برتر او هم از ذوب آهن رفت و بازیکنی که آذری زحمت زیادی برای او کشید، حالا با انگیزه مضاعف در برابر ذوب آهن به میدان خواهد رفت. این بازیکن در هفته اول مقابل صنعت نفت آبادان 90 دقیق در میدان بود و موفق به گل زدن نشد. در هفته دوم بازیها در رویارویی با سپیدرود که سپاهان این تیم را گلباران کرد، باز هم سهمی نداشت و در هفته سوم مقابل پیکان هم نتوانست به گل برسد. استنلی حالا به بازی ذوب آهن فکر می نماید تادر مقابل تیم سابقش طلسم گلزنی را بشکند.

خالد شفیعی مدافعی که شم گلزنی دارد

خالد شفیعی بعداز جدایی از تراکتورسازی، روزهای خوبی را سپری نکرد، او با حضور یک ساله اش در کره جنوبی تنها در چند بازی به میدان رفت و در همین روزهای بدش، ذوب آهن به سراغش رفت و او را باز به لیگ برتر بازگرداند، اما خالد شفیعی هم مثل کی روش استنلی خیلی زود با جدایی قلعه نویی از این تیم جدا شد و حالا با شم گلزنی که دارد باید در دربی اصفهان در مقابل ذوب آهن به میدان برود.

رحمانی هم به دنبال طلسم شکنی مقابل ذوب آهن

بختیار رحمانی روزهای خوبی را با فولاد خوزستان سپری کرد و نام او به زبان ها افتاد، اما بعد از آن هرگز نتوانسته به روزهای خوبش بازگردد. او فصل گذشته را در ذوب آهن سپری کرد اما حتی در این تیم هم موفق نشد خودی نشان دهد. بختیار برای سال دوم پیاپی شاگرد امیر قلعه نویی در سپاهان است که در رویارویی ذوب آهن و سپاهان در دربی اصفهان به میدان خواهد رفت و در برابر تیمش سابق قطعاً به دنبال گلزنی خواهد بود.

میدانی برای خودنمایی تازه واردها

دربی های گذشته سپاهان و ذوب آهن بازیکنان شاخصی داشتند که در رقابت روز جمعه خبری از آنها نخواهد بود. رجب زاده با 5 گل زده در دربی اصفهان در صدر گلزنان این رقابت جذاب قرار گرفته است که دیگر از این بازیکن خبری نیست و او در زمین نخواهد بود. از طرف دیگر بازیکنانی مثل مرتضی تبریزی، محمدرضا خلعتبری، محرم نوید کیا و... نیز با زدن چهار گل در این رقابت ها پیشتاز هستند که از آنها هم خبری نیست و بازی روز جمعه، میدانی برای خودنمایی تازه واردهاست.

11 ✅

منبع: iran-varzeshi.com
انتشار: 11 شهریور 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 15

به "ذوب آهن در برابر ذوب آهن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوب آهن در برابر ذوب آهن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید