حمله پکن به تایوان پیامد های وحشتناکی دارد

به گزارش مجله حقوق، وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه در حال حاضر چین در کوشش است تا شرایط را در تایوان تغییر دهد، گفت: حمله پکن به تایوان پیامد های وحشتناکی دارد.

حمله پکن به تایوان پیامد های وحشتناکی دارد

به گزارش خبرنگاران ، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود با تاکید بر اینکه هرگونه اقدام چین در حمله به تایوان می تواند پیامد های وحشتناکی را درپی داشته باشد، گفت: واشنگتن امیدوار است تا سران چین درباره هرگونه عدم تشدید بحران درباره تنگه تایوان بسیار محتاطانه عمل نمایند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر چین در کوشش است تا شرایط را در تایوان تغییر دهد و از سوی دیگر نیز آمریکا قاطعانه متعهد است تا اطمینان یابد این جزیره توانایی دفاع از خود را دارد.

بلینکن درباره این موضوع که واکنش آمریکا در مقابل حمله چین به جزیره تایوان، چه خواهد بود، نیز اظهار کرد: واشنگتن طی سال های متمادی بسیار شفاف بوده و به این موضوع متعهد هستیم که تایوان راه های دفاع از خود را داشته باشد و ما همچنان به پایبندی به این تعهد ادامه خواهیم داد.

چین، تایوان را بخشی از سرزمین خود می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد تلقی می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1196

به "حمله پکن به تایوان پیامد های وحشتناکی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله پکن به تایوان پیامد های وحشتناکی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید