30 پروژه گردشگری در 4 استان با سرمایه گذاری بالغ بر 10هزارمیلیارد ریال افتتاح می گردد

به گزارش مجله حقوق، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سفرهای استانی دکتر مونسان با سفر به استان مازندران در سرانجام هفته جاری شروع می گردد.

30 پروژه گردشگری در 4 استان با سرمایه گذاری بالغ بر 10هزارمیلیارد ریال افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علیرضا بای عصر روز یکشنبه 8 خرداد 99 در گفت وگو با برنامه بدون خط خوردگی رادیو مصاحبه، درباره برنامه های هفته جاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: دکتر مونسان در سفر به استان مازندران ضمن بازدید از پروژه های گردشگری در مراسمی که به شکل ویدئوکنفرانس برگزار می گردد، با اذن رئیس جمهوری 30 پروژه گردشگری را در 4 استان کشور با حجم سرمایه گذاری بیش از 10هزارمیلیارد ریال افتتاح می نماید.

او اضافه کرد: با افتتاح این پروژه ها، 548 اتاق و 1539 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه و برای 904 نفر اشتغال زایی می گردد.

بای از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در شهریور اطلاع داد و توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی که با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران انجام دادیم، قصد داریم سی و چهارمین نمایشگاه ملی صنایع دستی را از 29 مرداد تا 2 شهریور 99 در نمایشگاه بین المللی تهران برپا کنیم، البته اجرایی شدن این برنامه منوط به اجازه ستاد ملی مدیریت بیماری کروناست. همچنین برگزاری نمایشگاه از آثار صنایع دستی کشور در مجموعه های فرهنگی تاریخی سعدآباد و نیاوران در صورت مساعد شدن اوضاع در دستور کارمان قرار گرفته است.

او اضافه کرد: قصد داریم در مناطق سفید و به منظور جبران بخشی از خسارات واردشده به فعالان این حوزه نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی را با هدف حمایت از فروش در این بخش برگزار کنیم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: در حوزه صنایع دستی اجرای برنامه های هدفمندی را در دستور کار داریم به طوری که نخستین نشست هم اندیشی را برای گسترش بازارهای تخصصی آن لاین صنایع دستی برگزار کردیم.

او اضافه کرد: در حال حاضر 80 وب سایت رسمی در 19 استان و بیش از 300 زیرساخت غیررسمی برای فروش محصولات داریم، در بخش غیردولتی قطعا آمار غیررسمی بیش از این موارد است. کوشش وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شناسایی، ساماندهی، هدف گذاری و جهت دهی منطقی در استفاده از فضای مجازی به سود فعالان صنایع دستی کشور است.

بای توضیح داد: برای حمایت از سایت های تجارت الکترونیک که اقدام به عرضه و فروش محصولات صنایع دستی می نمایند، وام 10 درصدی با تنفس شش ماهه و بازپرداخت 24 ماهه در نظر گرفتیم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد برنامه های هفته گذشته این وزارتخانه گفت: تالار مشاهیر ورزش ایران، روز سه شنبه 3 تیر 99 با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح و از تندیس شش قهرمان ورزشی کشور نیز رونمایی شد.

او اضافه کرد: اکنون 700 موزه در سطح کشور وجود دارد؛ نکته حائز اهمیت این است که شاهد ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری آن ها و نیز اقبال جوانان به حوزه موزه داری کشور هستیم.

بای توضیح داد: هم اکنون 200 خانه مشاهیر در سطح کشور ثبت ملی شده و از آن ها حفاظت می گردد، اما تعداد دیگری از خانه های مفاخر در دست ورثه قرار گرفته است و خود مردم باید برای حفاظت از آن ها مشارکت نمایند. متأسفانه هفته گذشته شاهد تخریب بخشی از خانه استاد پرویز مشکاتیان توسط بخش خصوصی بودیم که خوشبختانه با اقدام وزارتخانه از تخریب آن جلوگیری کردیم؛ این خانه توسط ورثه فروخته شده بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ارسال پرونده خوشنویسی و آیین رضوی امام رضا (ع) به همراه چهار پرونده مهارت ساختن و نواختن ساز سنتی عود، زیارت تادئوس، مینیاتور و جشن مهرگان برای ثبت در اجلاس میراث ناملموس سال 2020 اطلاع داد.

او در مورد سایر رویدادهایی که طی روزهای گذشته در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رخ داده است، گفت: 180 سایت در سال گذشته و 86 سایت نیز طی سه ماه نخست امسال فیلتر شدند و با اعتمادی که دادستانی کل کشور به یگان حفاظت میراث فرهنگی دارد، خوشبختانه دسترسی یگان به سامانه برخط دادستانی کل فراهم شده است، به طوری که بلافاصله پس از تشخیص وقوع عمل مجرمانه در فضای مجازی و انطباق آن با قوانین، مداخله می نماید و به سرعت برخورد قانونی انجام می دهد.

بای از افتتاح فاز اول مجتمع فرهنگی گردشگری شمس تبریزی تا پایان دولت دوازدهم اطلاع داد و اضافه کرد: اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در سفر رئیسجمهوری برای ساخت این مجموعه اختصاص داده شده است. مجتمع فرهنگی گردشگری شمس تبریزی یک پروژه جهانی است که به دلیل هم مرزی آذربایجان غربی با کشورهای خارجی و صندلی هنری و فرهنگی شمس تبریزی، سالانه گردشگران بسیاری به این شهر سفر خواهند کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره میزان اقامت گردشگران در خرداد 99 گفت: تعداد اقامت نمایندگان در خرداد 99 در مجموع 5میلیون و 703هزار و 679 نفرشب بوده که در مراکز اقامتی رسمی کشور شامل هتل، هتل سرای سنتی، اقامتگاه بوم گردی، زائرسرا، خانه مسافر، هتل آپارتمان، مهمان پذیر و مجتمع های گردشگری از یکم تا 31 خرداد 99 اقامت داشتند. استان مازندران در صدر این اقامت ها قرار گرفته است.

او اضافه کرد: این آمار نشان می دهد رونق مجدد گردشگری ایران زودتر از پیش بینی ها محقق می گردد. همزمان با آغاز سفر گردشگران و برای ایمنی سفر در 31 استان بیش از 11 هزار بازدید نظارتی انجام شد. تمامی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در تمام تأسیسات گردشگری ما اجرا می گردد.

بای درباره تقدیر دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: زوراب پولولیکاشویلی طی نامه ای از کوشش های سازنده دولت ایران هنگام شیوع کووید19 قدردانی کرد و مجموعه اقداماتی را که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران انجام داده است، مطابق با دستورالعمل ها و توصیه های UNWTO دانست و این اقدام را به عنوان اقدامی مؤثر در کاهش تاثیر این بحران بر گردشگری تلقی کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 354

به "30 پروژه گردشگری در 4 استان با سرمایه گذاری بالغ بر 10هزارمیلیارد ریال افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 پروژه گردشگری در 4 استان با سرمایه گذاری بالغ بر 10هزارمیلیارد ریال افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید