کتاب مردی در تبعید ابدی نقد و بررسی شد

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، به مناسبت بیست و نهمین هفته کتاب، کتابخانه علامه دهخدا میاندوآب میزبان برگزاری نشست نقد و بررسی کتاب مردی در تبعید ابدی با حضور جواد حجازی، شاعر و نویسنده میاندوآبی بود.

کتاب مردی در تبعید ابدی نقد و بررسی شد

جواد حجازی در این جلسه با اشاره به جایگاه نادر ابراهیمی، نویسنده این اثر، در میان نویسندگان معاصر گفت: ابراهیمی یکی از پرکارترین و پرطرفدارترین نویسندگان معاصر است؛ بسیاری از آثار این نویسنده برنده جوایز ملی و بین المللی شده است.

وی با بیان اینکه مردی در تبعید ادبی در واقع یک اثر فلسفی روایی است، گفت: بیان ساده، روان و مجذوب کننده زندگی ملا صدرای شیرازی، با قلم دلنشین نادر ابراهیمی، خواننده را تا پایان با خود همراه می کند؛ کمتر خواننده ای می تواند دل از سطور این کتاب کنده و آن را کنار بگذارد.

حجازی با تاکید بر روایت موازی نویسنده از دو برهه زمانی در این اثر گفت: روایت نوجوانی محمد، عشق و علاقه سیری ناپذیرش به فلسفه، سر نترس و زبان تیزش از یک سو و روایت ملاصدرای بزرگ، اندیشه های جدیدش در باب حرکت جوهری و تقدم وجود بر ماهیت از سوی دیگر، مردی در تبعید ابدی را به یک اثر فلسفی روایی تبدیل کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1192

به "کتاب مردی در تبعید ابدی نقد و بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب مردی در تبعید ابدی نقد و بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید