چین از غرب انتقام گرفت

به گزارش مجله حقوق، فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه از تعلیق توافقنامه استرداد مجرمین هنگ کنگ با کانادا، استرالیا و انگلیس اطلاع داد.

چین از غرب انتقام گرفت

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

چین روز سه شنبه اظهار داشت توافقنامه استرداد مجرمین میان هنگ کنگ با کانادا، استرالیا و انگلیس را تعلیق می نماید.

این اقدام چین در واکنش به اقدام مشابهی است که این سه کشور در اعتراض به قانون امنیتی جدیدی که چین درباره هنگ کنگ اعمال نموده، اتخاذ نموده اند.

پیش از این نیز نیوزیلند این توافقنامه را با هنگ کنگ لغو نموده و انتظار می رود که آمریکا نیز به زودی تصمیم مشابهی را اتخاذ کند.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس روزانه خود اظهار داشت: اقدام اشتباه کانادا، استرالیا و انگلیس در سیاسی سازی همکاری قضایی با هنگ کنگ آسیب جدی به اساس همکاری قضایی وارد می نماید.

وی در ادامه اضافه نمود: چین تصمیم گرفته تا توافقنامه های استرداد میان هنگ کنگ و کانادا، استرالیا و انگلیس و همچنین توافقنامه همکاری قضایی جنایی را تعلیق کند.

بر اساس قانون امنیت ملی هنگ کنگ که چند هفته پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد، پکن می تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی را مجازات کند که این مجازات می تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

بعضی کشورهای غربی از جمله انگلیس و آمریکا از چین خواسته بودند درباره این قانون، تجدید نظر کند. این کشورها مدعی شده بودند که پکن باید حق آزادی بیان و برگزاری اجتماعات و تظاهرات در هنگ کنگ را حفظ کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 400

به "چین از غرب انتقام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از غرب انتقام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید