پذیره نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت

به گزارش مجله حقوق، به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله موسوم به etf از اوایل شهریورماه سال جاری، روابط عمومی این سازمان ضمن تکذیب این خبر گفت: بر اساس اعلام قبلی سازمان خصوصی سازی قرار بود سهام دولت در چهار پالایشگاه در قالب دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (etf) عرضه شود؛ اما با توجه به عدم اقدام وزارت نفت در تأسیس صندوق مذکور، هیات واگذاری در آخرین جلسه خود و با توجه عرضه قبلی سهام شرکت پالایش نفت تبریز، عرضه باقی مانده بلوک سهام متعلق به دولت در سه شرکت پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان را نیز مصوب کرد.

پذیره نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت

بر همین اساس آگهی عرضه عمده و بلوکی سهام این شرکت ها هفته گذشته منتشر شده که پس از هماهنگی با بورس تاریخ دقیق عرضه آن در بازار سرمایه مشخص خواهد شد.

این گزارش می افزاید: سازمان خصوصی سازی، مجری مصوبات هیات محترم واگذاری است و چنانچه در این خصوص مصوبه جدیدی به این سازمان ابلاغ شود بر آن اساس اقدام خواهد شد.

ازاین رو تأکید می شود اخبار منتشره در سایت سازمان خصوصی سازی مبنا و مأخذ اقدامات مربوط به عرضه سهام دولت در بازار خواهد بود و شایسته است که با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir اطلاع رسانی صحیح انجام گیرد.

گفتنی است با انتشار خبر تکذیب عرضه دارا دوم در شهریورماه، نمادهای پالایشی حاضر در این صندوق با صف فروش سنگین روبرو شدند و کلیت بازار نیز به واسطه جو بی اعتمادی حاصل از تکذیب این خبر با ریزش قیمت روبرو شد. این در حالی بود که در گشایش بازار اغلب این سهام شاهد صف خرید بودند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 420

به "پذیره نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیره نویسی صندوق دارا دوم تکذیب شد، بورس ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید