نخستین مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان در مرکز تهران به زودی افتتاح می شود

به گزارش مجله حقوق، شهردار منطقه 11 تهران گفت: با حمایت خیرین و سازمان های مردم نهاد مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان با عنوان مرکز پرتو آماده مهارت آموزی به نوجوانان است و تا خرداد ماه افتتاح می شود.

نخستین مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان در مرکز تهران به زودی افتتاح می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان با اشاره به افتتاح 40 پروژه خدماتی ، عمرانی ، ترافیکی ، ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی در آینده نزدیک اضافه نمود: با توجه به حضور بچه ها کار در محله های مرکزی پایتخت و ضرورت ساماندهی و رسیدگی به آنان برای ایجاد شرایط مناسب ورود به بازار کار و بهبود کیفیت زندگی این بچه ها، با راه اندازی مرکز پرتو نخستین مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان در مرکز تهران ایجاد شده است.

آبادیان ادامه داد: با توجه به عدم وجود زیرساخت مناسب جهت ساماندهی بچه ها کار وخیابان، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 بعد از بررسی های متعدد و مطالعات کارشناسی با همکاری اداره املاک منطقه، نسبت به جانمایی مکان مناسب اقدام کرد و ساختمانی را به امر مهم حمایت و ساماندهی بچه ها کار اختصاص داده که با مشارکت خیرین وسازمان های مردم نهاد مرکز پرتو منطقه11 مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار منطقه 11 گفت: کاربری این مرکزمهارت آموزی در راستای توانمندسازی وحرفه آموزی به بچه ها کار وخیابان رده سنی 14 الی 18 سال بوده و دارای کلاس های آموزشی گرافیک، مکانیک، کامپیوتر، نقشه کشی، زبان انگلیسی،خیاطی،آرایش وپیرایش، برق، مهارت های زندگی و دروس تقویتی وپایه برای دختران وپسران در 3 کلاس آموزشی و3سالن کارگاهی است.

آبادیان خاطر نشان کرد: این مرکز خدمات حمایتی ویژه آسیب دیدگان اجتماعی مانند توزیع سبد کالا و اقلام ضروری به خانواده بچه ها کار را نیز در دستور کار خود دارد.

به گفته شهردار منطقه 11 ، مرکز پرتو با توجه به اهمیت صرفه وصلاح اقتصادی و اجتماعی شهرداری تهران و در راستای اجرا تعهدات مسئولیت اجتماعی سازمان ها نسبت به جلب مشارکت خیرین ذی مدخل (موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران)مرکز مزبور را اندازی شد.

بر اساس این گزارش مرکز پرتو در ساختمانی به مساحت 500 متر مربع با زیر بنای 250متر مربع در خیابان شوش نرسیده به میدان راه آهن کوچه شهید بهرام بیگی پلاک 1 واقع شده است و در آن 3 کلاس آموزشی بابت دروس نظری و3کارگاه فنی بابت دروس عملی درنظر گرفته شده است.

او همچنین یاد آور شد: مرکز پرتو به همراه دیگر پروژه های خدماتی ، عمرانی ، ترافیکی ، ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی منطقه 11 در خرداد ماه افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 287

به "نخستین مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان در مرکز تهران به زودی افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مرکز ساماندهی بچه ها کار و خیابان در مرکز تهران به زودی افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید