مصرف برق در ایران از جهان جلو زد

به گزارش مجله حقوق، مصرف روزانه برق کشور روز گذشته در حالی از مرز 53 هزار مگاوات گذشت که طبق گفته سخنگوی صنعت برق کشور میزان مصرف جهانی آن به شدت کاهش یافته است.

مصرف برق در ایران از جهان جلو زد

به گزارش مجله حقوق، مصرف برق روز 13 خرداد ماه سال جاری به 53 هزار و هفت مگاوات رسید و این در حالی است که شاخص جهانی به دلیل گسترش بیماری کرونا کاهش یافته و حتی از مصرف معمول هم کمتر شده است.

میزان مصرف برق روز گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال که 48 هزار و 51 مگاوات بود رشد 4956 رقمی را به همراه داشته است.

اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد میزان ذخیره نیروگاه ها روز گذشته کاهش یافته و به رقم 699 مگاوات رسید. مصرف برق صنایع نیز روز گذشته افزایش چشمگیری یافت و به رقم 5046 مگاوات رسید در حالی که در دو ماه اخیر میزان مصرف این بخش حدود 4000 مگاوات بوده است.

میزان برق فراوری شده از منابع تجدیدپذیر هم به رقم 4171 مگاوات افزایش یافت.

هر یک درجه افزایش دمای هوا تا حدود 1500 مگاوات به مصرف برق اضافه می نماید و همین مساله موجب شده تا شاهد رشد مصرف برق در کشور باشیم که یکی از دلایل عمده استفاده از وسایل سرمایشی است و با توجه به میزان بالای مصرف برق سیستم های سرمایشی، مشترکان می توانند با تنظیم دمای کولرهای گازی خود روی 24 تا 25 درجه در تامین مطمئن برق سهم بسزایی داشته باشند.

ساعت های اوج مصرف از ساعت 13 تا 17 است که مشترکان باید در این ساعات از دور کند کولر آبی استفاده نمایند، دمای ترموستات کولر گازی را روی عدد 24 درجه قرار دهند و از وسایل پرمصرف مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی و اتو بخار در این ساعت ها استفاده ننمایند.

استفاده از دور کند کولر آبی در زمان اوج مصرف و نصب سایبان روی کولر تا 30 درصد مصرف برق را کاهش می دهد، تغییر درجه ترموستات کولر گازی از 18 به 24 درجه معادل 20 درصد و خاموش کردن هر لامپ اضافی، در زمان اوج مصرف هزار مگاوات از مصرف برق کشور را کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 304

به "مصرف برق در ایران از جهان جلو زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف برق در ایران از جهان جلو زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید