مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی تأسیس می گردد

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از جهاد دانشگاهی، این مراسم با حضور دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و دیگر مسئولان کشوری و استانی در منطقه پردیس برگزار گردید.

مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی تأسیس می گردد

حمیدرضا، طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در این مراسم با قدردانی از حضور وزیر راه و شهرسازی، وی را از حامیان توانمندی داخلی در کشور دانست و گفت: از گذشته دور افتخار دوستی با دکتر اسلامی رادارم و ایشان همواره حامی جهاد دانشگاهی بوده اند.

طیبی در ادامه بابیان اینکه برای دفاع از انقلاب و امنیت کشور و ایجاد رفاه برای مردم در اشکال مختلف آن، اعم از داشتن شغل عزتمند و آبرومند با درآمد مناسب، سلامت جسمی و روحی، مسکن و آموزش، احتیاج به اقتدار مالی و دفاعی داریم اضافه کرد: از سویی اقتدار دفاعی باید حتماً بر فراوری ملی ما متکی باشد و فراوری ملی نیز باید متکی بر علم و پیشرفت های روزآمد خودمان باشد تا بتواند رقابت پذیری خود را حفظ کند.

وی بابیان اینکه امروزه در دنیا یکی از شاخص های اصلی توانمندی کشورها را توان آنها در توسعه علمی و فناورانه و کاربردی کردن آن در فراوری ثروت و قدرت برای کشور می دانند گفت: البته اداره یک جامعه علاوه بر علم و فناوری و ثروت، باید بر پایه اخلاق و عدالت باشد تا بتواند سعادت دنیوی و اخروی را برای مردم تأمین کند.

رئیس جهاد دانشگاهی توان شکوفا کردن استعدادهای مردم را دیگر شاخص توسعه کشورها دانست و با اشاره به اینکه خداوند استعداد را در اشکال گوناگون در مردم به ودیعه نهاده است اضافه کرد: باید به روش درست، این استعدادها شناخته شده و در جهت شکوفا کردن آنها کوشش گردد که البته یکی از عوامل بسیار مؤثر در شکوفا کردن استعدادها، خودباوری مردم است.

طیبی بابیان اینکه یکی از مسائلی که در قبل از انقلاب و حتی در سال های جاری شاهد آن بوده و هستیم، این است که چون غربی ها ارزش توسعه علمی و فناورانه را در ایجاد قدرت و ثروت می دانند، همواره در کوشش هستند که این حس خودباوری را به ویژه در جوامع تحت سلطه و کشورهای دنیا سوم از بین ببرند گفت: این حس را ایجاد نموده بودند که مشکل توسط چشم آبی ها حل می گردد.

وی با تأکید بر اینکه از جمله اقداماتی که جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد مولود انقلاب اسلامی از سال 1359 انجام داده است، کوشش برای انجام کارهای شاخص علمی و فناورانه برای ایجاد خودباوری در مردم به ویژه نسل جوان و ایجاد غرور و عزت ملی است گفت: پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی نیز یکی از نمونه های پیروز در حوزه پزشکی، توسعه علمی و فناورانه است.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه مجموعه ای که امروز از سنگ بنای آن رونمایی شد یکی از اقدامات بسیار مهم پژوهشگاه رویان است تا برای اینکه یاری کند پژوهش های تحقیقاتی اش در اختیار مردم و سایر مؤسسات و مراکز تحقیقاتی قرار گیرد گفت: بر اساس 40 سال فعالیت در جهاددانشگاهی اطمینان می دهم که واقعاً مسئله ای درزمینه توسعه علمی و فناورانه و کاربردی کردن آن در کشور نداریم و تنها به باور و اراده و برنامه در این حوزه احتیاج داریم.

طیبی همچنین تاکید نمود: همه ما حمایت می کنیم تا این مجموعه هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 695

به "مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی تأسیس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی تأسیس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید