خبرنگاران هشدار صلیب سرخ از افزایش موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی

به گزارش مجله حقوق، تهران- خبرنگاران- کمیته بین المللی صلیب سرخ روز پنجشنبه پیش بینی کرد که موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی ظرف ماه های آینده افزایش یابد.

خبرنگاران هشدار صلیب سرخ از افزایش موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، کمیته بین المللی صلیب سرخ از احتمال افزایش موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی ابراز نگرانی کرد.

بر اساس این گزارش، کمیته بین المللی صلیب سرخ پیش بینی نموده است که موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی از 2 میلیون و 250 هزار مورد فراتر رود.

پیش تر سازمان آمریکایی ها برای دمکراسی و حقوق بشر در بحرین با انتشار بیانیه ای خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نگرانی خود را نسبت به گرسنگی، بحران مالی، شیوع بیماری های واگیردار مانند وبا و کرونا در یمن و تاثیرات بدی که جنگ یمن به ویژه بر زنان و بچه ها گذاشته، ابراز نموده بود.

این سازمان حقوق بشری تأکید نموده بود که بیش از 24 میلیون نفر در یمن از جمله 12 میلیون کودک یعنی حدود 80 درصد جمعیت این کشور به یاری های فوری بشردوستانه احتیاج دارند و این درحالی است که این بحران انسانی به دلیل شیوع کرونا بدتر نیز شده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 810

به "خبرنگاران هشدار صلیب سرخ از افزایش موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار صلیب سرخ از افزایش موارد سوء تغذیه حاد میان بچه ها یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید