حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می یابد

به گزارش مجله حقوق، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به تمهیدات اندیشده شده میان مقامات ایران و ارمنستان، حجم تجارت میان دو کشور افزایش می یابد.

حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می یابد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه اقفتصادی خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، عبدالناصر همتی در حاشیه ملاقات با وزیر اقتصاد ارمنستان و در جمع خبرنگاران اضافه نمود: در ملاقات امروز با وزیر اقتصاد ارمنستان علاوه بر تاکید بر افزایش حجم تجارت بین دو کشور، پیدا کردن راه حل های مبادلات پولی و مالی برای این حجم از تجارت، مورد بحث نهاده شد و راه های مختلف انتقال پول و منابع بین دو کشور نیز آنالیز شد.

همتی تاکید نمود: هدف این است که با اقدامات مشترک، تجارت بین دو کشور را از میزان 320 تا 330 میلیون یورو فعلی افزایش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه نمود: حضور هر دو کشور در اتحادیه مالی اوراسیا، فرصت مغتنمی است که بتوانیم تجارت میان دو کشور را تسهیل کنیم.

وی اضافه نمود: با بحث هایی که در این جلسه شد و سفری که به دعوت وزیر اقتصاد ارمنستان برای ملاقات با رئیس بانک مرکزی این کشور خواهیم داشت امیدوارم بتوانیم مسائل بانکی بین دو کشور را حل کنیم.

همتی با اشاره به اینکه ارمنستان تمایل زیادی به سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در این کشور دارد گفت: نمونه هایی هم مطرح و مقرر شد که ما هم پشتیبانی کنیم تا شرکت های ایرانی بتوانند با سهولت در ارمنستان سرمایه گذاری کند و حتی تولیدات مشترکی میان شرکت های ایرانی و ارمنستان برای صادرات به سایر کشور ها انجام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 655

به "حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید