توکلی: آشفتگی بازار برنج میراث دولت قبل است، پیشنهاداتی برای تنظیم بازار

به گزارش مجله حقوق، رئیس انجمن وارد کنندگان برنج با ارسال نامه به مسئول هماهنگی تیم مالی دولت، بهم ریختی بازار برنج را میراث دولت قبل دانست و پیشنهاداتی برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

توکلی: آشفتگی بازار برنج میراث دولت قبل است، پیشنهاداتی برای تنظیم بازار

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، عباس توکلی رئیس انجمن وارد کنندگان برنج با ارسال نامه به محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و مسئول هماهنگی تیم مالی دولت، بهم ریختی بازار برنج را میراث دولت قبل دانست و پیشنهاداتی برای تنظیم بازار این محصول ارائه کرد.

متن این نامه به توضیح زیر است.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر مخبر

معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراماً، ضمن تبریک انتصاب شایسته حضرتعالی و آرزوی موفقیت در رسیدن به اهداف عالی دولت محترم سیزدهم، درپی به هم ریختگی تنظیم بازار محصولات کشاورزی به ارث رسیده از قبل در مورد افزایش قیمت برنج ایرانی و شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی تأمین دومین کالای استراتژیک کشور علی رغم ارائه تجزیه و تحلیل بازار از نگاه بخش خصوصی و پیشنهاد عملی به مسئولین محترم وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم، بحران ادامه دارد.

مراتب طی نامه شماره 7089/00 ب/الف مورخ 15/06/1400 تصویر پیوست به مقام عالی وزارت جهاد تقدیم شد.

در نامه مذکور به موضوع ورود دولت با توزیع یکصد هزارتن برنج خارجی از محل ذخیره احتیاطی کشور در دوره ممنوعیت فصلی واردات برنج وآثار منفی آن و بعلاوه بی تأثیر بودن آن در کنترل افزایش قیمت های برنج پرداخته شد.

با ارجاع نامه به شرکت محترم مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و پاسخ آنان طی نامه شماره 78548/2 مورخ 23/06/1400 (تصویر پیوست) سیاست یک بام و دو هوا را وظیفه حاکمیتی تعبیر نموده و خود را محق می داند از این فرصت که تهدید برای کشور است استفاده نموده و برنج های خود را در شرایط انحصاری به فروش برساند و بلافاصله برای جایگزین کردن هزاران تن در بازار جهانی حضور یابد؟

عالیجناب، بخش خصوصی با یک دهه حضور در تأمین امنیت غذایی کشور و کسب کارنامه ای درخشان، با ذکر واقعیت ها و عواقب آن که یکبار قبلاً هم به مسئولین محترم وقت ارائه شد و عدم اجرای آن شرایط امروز را به وجود آورده مجدداً عرض می کند با کاهش دوره ممنوعیت فصلی برنج به دو ماه و اجازه آغاز واردات از اول مهرماه، ضمن برطرف شائبه کمبود و گرانی برنج خارجی، با ایجاد جو روانی که مستمر خواهد بود قیمت برنج ایرانی تعدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1073

به "توکلی: آشفتگی بازار برنج میراث دولت قبل است، پیشنهاداتی برای تنظیم بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: آشفتگی بازار برنج میراث دولت قبل است، پیشنهاداتی برای تنظیم بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید