تغییر شارژرهای آیفون

به گزارش مجله حقوق، چنین اقدامی، شرکت اپل را مجبور خواهد نمود که سیم نورتاب خود را کنار بگذارد. این سیم که فقط برای آیفون استفاده می گردد، یک پورت اختصاصی است و برای تلفن های ساخت شرکت های دیگر، کاربرد ندارد.

تغییر شارژرهای آیفون

شرکت اپل ممکن است دوباره مجبور به تغییر شارژر آیفون خود گردد.

اتحادیه اروپا کوشش دارد ترتیبی اتخاذ کند تا همه تلفن های همراه، خروجی ها و سیم های یکسان داشته باشند. این تصمیم، فراوری نمایندگان تلفن را تحت تاثیر قرار می دهد.

سیاستمداران اروپایی می گویند که وادار کردن کمپانی ها به استفاده از خروجی های یکسان، می تواند از به هدر رفتن برق جلوگیری کند و زندگی را برای مصرف نمایندگان آسوده تر سازد.

چنین اقدامی، شرکت اپل را مجبور خواهد نمود که سیم نورتاب خود را کنار بگذارد. این سیم که فقط برای آیفون استفاده می گردد، یک پورت اختصاصی است و برای تلفن های ساخت شرکت های دیگر، کاربرد ندارد.

سیاستگذاران اروپایی 10 سال است که در کوشش برای افزایش سازگاری بین شارژر های تلفن ها بوده اند. 10 سال پیش تفاهم نامه ای امضا شد که به موجب آن کمپانی ها توافق کردند که برای رسیدن به یک استاندارد مشترک، با یکدیگر همکاری نمایند.

اما نمایندگان مجلس اروپا گفتند که آن راه چاره ها به نتیجه نرسیده است و خواهان اقدامات الزام آور شدند که شرکت های سازنده تلفن های همراه را وادار به استفاده از شارژر های یکسان نمایند.

نمایندگان مجلس اروپا در بیانیه ای کوتاه اعلام کردند: رویکرد کمیسیون اروپا برای تشویق صنعت [تلفن]برای توسعه شارژر های مشترک، اهداف نمایندگان را تأمین نکرده است. توافق های داوطلبانه میان بازیگران مختلف در این صنعت به نتایج دلخواه ختم نشده است.

این نمایندگان در مقابل به کمیسیون اروپا مأموریت دادند که شرکت ها را به استفاده از شارژر مشترکی ملزم سازند که برای تمام تلفن های همراه، تبلت ها، ابزار لازم برای خواندن کتاب های دیجیتال و سایر وسایل حمل شدنی قابل استفاده باشد.

بیشتر شرکت ها در عمل مشغول روی آوردن به استفاده از USB-C های استاندارد و نسبتاً جدید هستند که در حال حاضر در بسیاری از تلفن های اندروید به کار گرفته می گردد. این محصولات، مشکلاتی را که در کوشش های گذشته برای ایجاد یک استاندارد مشترک وجود داشته است، حل می نمایند و در صنعت موبایل مورد استفاده قرار گرفته اند.

حتی شرکت اپل نیز اکنون در آی پد ها و مک بوک هایش از USB-C استفاده می نماید. اما این کمپانی از سال 2012 تا کنون، برای تلفن های همراه و محصولات مرتبط خود همچون AirPods Pro، همچنان از شارژر های نورتاب استفاده می نماید.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که که شرکت اپل میخواهد خروجی شاررژ را در دستگاه های خود به طور کلی کنار بگذارد و به جای آن، شارژر های بی سیم عرضه کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 43

به "تغییر شارژرهای آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر شارژرهای آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید