(تصاویر) پدیده ابرماه در آسمان ایران

به گزارش مجله حقوق، ابرماه با عنوان ماه صورتی دوشنبه و سه شنبه هفتم اردیبهشت، قابل رؤیت است؛ این پدیده به دلیل آن رخ می دهد که کره ماه، در نزدیک ترین حالت به زمین قرار می گیرد و می توان آن را به راحتی و بدون ابزار های رصدی مشاهده کرد.

(تصاویر) پدیده ابرماه در آسمان ایران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، در این زمان، فاصله ماه و زمین به میزان 357 هزار و 429 کیلومتر می رسد و ماه حداکثر 7 درصد عظیم تر و نور آن 16 درصد بیشتر از مواقع دیگر است.

به این ابرماه اصطلاحاً ماه صورتی می گویند. این عنوان برای ماه برگرفته از گل های صورتی در آمریکا است که در ماه آپریل رشد می نمایند.

طلوع این ابرماه خیلی جذاب است و با چشم قابل رؤیت است؛ جالب اینجاست که ماه مانند همواره طلوع می نماید و درصد خیلی کمی عظیم تر دیده می گردد و این عظیمی تنها توسط ابزار های رصدی و عکاسی قابل تشخیص است.

با توجه به اخبار منتشر شده درباره ابرماه و شایعات بسیار در فضای مجازی، افراد با دیدن ماه فکر می نمایند این قمر زیبای زمین بسیار عظیم تر و بسیار پرنورتر خواهد بود در صورتیکه این گونه نیست.

شب گذشته(دوشنبه 6 اردیبهشت) ماهِ کامل در آسمان، ساعت 20:15 قابل مشاهده بود و می توان امشب نیز این ماه کامل را در ساعت 19:57 دقیقه به راحتی رصد کرد.

عکس: میزان

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 882

به "(تصاویر) پدیده ابرماه در آسمان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) پدیده ابرماه در آسمان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید