تحرکات گسترده و مشکوک نظامیان آمریکا در مرز عراق و سوریه

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، شقیر الاسمر کارشناس امور امنیتی عراقی امروز شنبه از همکاری میان نیروهای عراقی و سوریه در بالاترین سطح از هماهنگی اطلاعاتی خبر داد و به تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز عراق با سوریه اشاره کرد.

تحرکات گسترده و مشکوک نظامیان آمریکا در مرز عراق و سوریه

وی افزود: عملیات اخیر عراق در نوار مرزی با هماهنگی با نیروهای ارتش سوریه برای رصد تحرکات تروریست ها در این مناطق رخ داد. همکاری میان طرفین از طریق اطلاعاتی است که نقش بزرگی در عملیات بازداشت تروریست ها و رصد تحرکات آنها و ممانعت از رخنه آنها ایفا می کند.

الاسمر تاکید کرد: نیروهای سوری اطلاعات لازم را به نیروهای عراقی در این سوی مرز درباره تروریست ها می دهد.

وی در ادامه گفت: مناطق مرزی سوریه با عراق شاهد تحرکات گسترده و مشکوک نظامیان آمریکایی است و تحرکات تروریست ها همواره از سوی نیروهای آمریکایی و با کمک آنها در مناطق تحت اشغال آنها رخ می دهد.

الاسمر تاکید کرد: این مناطق به اقدامات امنیتی گسترده نیاز دارد. نیروهای ترکیه در شمال سوریه به همراه نظامیان آمریکایی در راستای بی ثباتی این مناطق حرکت می کنند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی عراقی از ورود کارکنان جدید شرکت های امنیتی آمریکایی به پایگاه هوایی عین الأسد در غرب الأنبار خبر داد و بیان نمود طی مدت اخیر پایگاه هوایی عین الأسد در ناحیه البغدادی واقع در منطقه هیت در غرب الأنبار شاهد ورود شمار زیادی از کارکنان شرکت های امنیتی آمریکایی بود. عناصر برخی از این شرکت ها از سوریه وارد عراق و پایگاه عین الأسد شده اند.

این منبع همچنین گفت که نیروهای آمریکایی دفتر صدور مجوز در داخل پایگاه افتتاح کرده و بدون کسب موافقت دولت مرکزی، با ورود شرکت های امنیتی موافقت می کنند.

پیشتر یک منبع امنیتی از حضور عناصر بزرگ ترین شرکت امنیتی آمریکایی کی بی آر در پایگاه عین الأسد خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 789

به "تحرکات گسترده و مشکوک نظامیان آمریکا در مرز عراق و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرکات گسترده و مشکوک نظامیان آمریکا در مرز عراق و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید