تابلوهایی که بوی پرتقال می دهند

به گزارش مجله حقوق، دانه های سفید برف که از آسمان فرود می آیند، منظره سفیدرنگ شهر یا حتی عطر پرتقال سوژه تابلوهای نقاشی مختلف هنرمندان نامدار تاریخ بوده اند.

تابلوهایی که بوی پرتقال می دهند

به گزارش خبرنگاران، برف و سرما شاید نخستین ویژگی هایی باشند که با فکر کردن به زمستان در ذهن تداعی می شوند، اما زمستان برای شما چه عطری دارد؟ شاید عطر پوست پرتقال.

کودکی که در این تابلو نقاشی می بینید رائول لورت است؛ فرزند دوساله یک نجار در شهر اور سور اواز جایی که ون گوگ مدتی را در آن ساکن بود. وینسنت ون گوگ تابلو نقاشی کودکی با پرتقال را در سال 1890 نقاشی کرد. این هنرمند در جولای همان سال درگذشت.

ون گوگ تابلو نقاشی طبیعت بی جان پرتقال و لیمو در کنار دستکش آبی را در سال 1889 و کمی پس از مرخص شدن از بیمارستان نقاشی کرده بود.

لی لا کابوت پِری نقاش آمریکایی در بین سال های 1898 تا 1901 به ژاپن نقل مکان کرد. کابوت پری در آن جا این فرصت را داشت که درباره هنر ژاپنی به طور مفصل مطالعه کند. او در زمان سکونتش در ژاپن حدود 80 تابلو نقاشی خلق کرد که پرتره دختر جوان با یک پرتقال هم یکی از آن هاست.

مری کسات دیگر نقاش آمریکایی در سال 1874 به پاریس نقل مکان کرد و در آنجا کارگاه خودش را ساخت. سبک نقاشی او امپرسیونیسم بود. این هنرمند در سال دختر روستایی در حال پوست کندن پرتقال را در سال 1875 نقاشی کرد.

جوزف فارکوسن در ادینبرگ به جهان آمد و بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی از منظره های اسکاتلند و حیوانات شهرت دارد. او چندین تابستان را در پاریس جایی که به تمرین نقاشی کردن مشغول بود گذراند و در سال 1885 به آفریقای شمالی سفر کرد؛ تجربه ای که شاید الهام بخش تابلو نقاشی پرتقال فروش بوده است.

خواکین سورولا نقاش اسپانیایی در سال 1890 به مادرید نقل مکان کرد و در آن شهر زمان بیشتری را صرف خلق تابلوهای نقاشی بزرگ با مضامین اسطوره ای، اجتماعی و شرقی کرد. این تابلوها بعدها در اروپا و ایالات متحده به نمایش گذاشته شدند. سورولا تابلو نقاشی پرتقال فروش را در سال 1891 خلق کرد.

پیر آگوست کوت نقاش فرانسوی را به عنوان مظهر هنر آکادمیک می شناسند. الکساندر کابانل و ویلیام ادولف بوگرو از اساتید کوت بودند. حوالی 1870 میلادی اوج شهرت و محبوبیت کوت بود. او دختر پیزایی با سبدی از پرتقال و لیمو را در سال 1871 نقاشی کرد.

الکساندر گیریمسکی نقاش لهستانی تابلو نقاشی زنی یهودی که پرتقال می فروشد را در سال 1881 خلق کرد. او همین زن را در تابلو نقاشی تحت عنوان زن یهودی که لیمو می فروشد نیز نقاشی کرده بود. در دوران جنگ جهانی دوم نازی ها تابلو نقاشی پرتقال را از یک فروشگاه دزدیدند و در سال 2011 بود که این اثر به لهستان بازگردانده شد. دولت لهستان در آن سال این تابلو نقاشی را از یک مجموعه دار خصوصی آلمانی خرید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 684

به "تابلوهایی که بوی پرتقال می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوهایی که بوی پرتقال می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید