ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان، تزریق سرمایه های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان

به گزارش مجله حقوق، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعلام خبر احداث پارک علم و فناوری در دانشگاه اصفهان و حمایت معاونت علمی از این اقدام، گفت: سرمایه گذاری های جدیدی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان صورت گرفته است که تسهیل گر گسترش فناوری در این استان هستند.

ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان، تزریق سرمایه های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری در سفر به اصفهان و جمع فعالان فناور شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: شاهد اتفاقات فناورانه خوبی در این مجموعه هستیم که نشان دهنده گسترش فعالیت های محققان و فناوران استان است. سرمایه گذاری های جدیدی در این شهرک و در دیگر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری در اصفهان انجام گرفته است. همچنین چند تفاهم نامه جدید در این سفر امضاء شد که می تواند تسهیل گر توسعه فناوری در استان باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: دانشگاه اصفهان تصمیم دارد تا 30 هکتار از اراضی متعلق به این نهاد آموزشی را به احداث پارک علم و فناوری اختصاص دهد. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز سعی می نماید با اختصاص اعتبار و حمایت از این طرح، فرایند احداث آن را تسریع کند.

سرعت دادن به فراوری محصولات فناورانه حوزه دیجیتال

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهور به استان اصفهان، مرکز نوآوری سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور ستاری افتتاح شد. این مرکز محل استقرار تیم های فناور در حوزه بین رشته ای سلامت دیجیتال است که با بهره گیری از ظرفیت ها و زیرساخت های ایجاد شده آن به فراوری و توسعه محصولات حوزه سلامت دیجیتال می پردازند.

این مرکز با توجه به احتیاج بالای حوزه سلامت به کسب و کارهای نوین در حوزه سلامت دیجیتال و همچنین بکر و جدید بودن این بازار شکل گرفته است، چرا که افرادی زیادی هنوز به این حوزه ورود نکرده اند.

با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور در حال حاضر تیم های پیشرو که محصول آنها آماده ورود به بازار است، در این مرکز مستقر شده اند.

محصولات این شرکت ها در حوزه سلامت همراه، بیگ دیتا و یا بررسی دیتاهای کلان پزشکی، سنسورهای پوشیدنی، سلامت از راه دور، شبکه های اجتماعی و آموزش از راه دور در حوزه پزشکی است.

معاون علمی فناوری رییس جمهور همچنین از محصولات فناورانه حوزه سلامت دیجیتال که توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هسته ها و شرکت های فناوری مستقر در مرکز سلامت دیجیتال فراوری داده شده بود، بازدید کرد.

متراژ شبیه ساز صداهای قلب و ریه، کیوسک تصویربرداری چشم، قندون پرستار همراه دیابت، سامانه راهبری بیماران، ترم افراد سلامت همراه و فعالیت های چندین شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال از جمله غرفه های این نمایشگاه بود. همچنین در این مراسم تفاهم نامه همکاری و راه اندازی سرای سلامت دانشگاه علوم پزشکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی اصفهان به امضا رسید.

همچنین ستاری در سفر یک روزه به اصفهان از پژوهشکده زیست فناوری رویان و نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) بازدید کرد و ساختمان غدیر شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان را افتتاح کرد. وی همچنین از ساختمان فرصت و فاز توسعه ای شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 392

به "ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان، تزریق سرمایه های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پارک فناوری در دانشگاه اصفهان، تزریق سرمایه های تازه به زیست بوم نوآوری اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید