انسان در آینده چه می خورد؟

به گزارش مجله حقوق، می توان یک رژیم انعطاف پذیر را در نظر گرفت که طبق آن هر فرد مقدار کمی از مواد غذایی حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و شیر را همراه با سبزیجات مصرف می کند.

انسان در آینده چه می خورد؟

دانشمندان دانمارکی پیشنهاد می کنند که در آینده، غذا های دریایی مفید و سازگار با محیط زیست از جمله جلبک ها، صدف ها و ماهی های ریز، جایگزین گوشت شوند. دامداری با مفهوم توسعه پایدار که در کشور های غربی اتخاذ شده مطابقت ندارد. در عین حال، همه مردم آماده نیستند تا از خوردن گوشت دست بردارند تا محیط زیست و آب و هوای فعلی حفظ شود.

محققان دانشگاه کپنهاگ رفتار مصرف کننده را در انتخاب مواد غذایی مورد مطالعه قرار داده و پیش بینی کردند که چگونه می توان بر آن تأثیر گذاشت و چگونه گوشت را از سبد غذایی اروپا خارج کرد.

محصولات گوشتی طعم گوشتی خاصی دارند که ژاپنی ها آن را اومامی می نامند. این طعم توسط گلوتامات مونو سدیم ایجاد می شود و زبان انسان گیرنده های L-glutamate ویژه ای دارد که آن را احساس می کند. تولیدکنندگان محصولات به خوبی از این نگنه استفاده می کنند - گلوتامات مونو سدیم در مواد افزودنی غذایی گروه E600-E699 موجود است.

در عین حال امامی در طعم برخی از غذا های گیاهی از جمله گردو، کلم بروکلی، گوجه فرنگی و قارچ شیاتکه وجود دارد.

پروفسور اوله جی موریتسن، متخصص علوم غذایی و رفتار مصرف کننده می گوید: بسکمک از مردم فقط طعم اومامی را میل می کنند. بنابراین، می توان یک رژیم انعطاف پذیر را در نظر گرفت که طبق آن هر فرد مقدار کمی از مواد غذایی حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و شیر را همراه با سبزیجات مصرف می کند، با این حال، می توان در مورد گزینه های جایگزین استیک آبدار که زیاد هستند، فکر کرد.

نویسندگان پیشنهاد می کنند به دنبال منابع جایگزین پروتئین و اسید های چرب سالم در بین غذا های دریایی به ویژه آن منابعی بود که دارای ذخایر تجدید پذیر زیادی هستند، اما هنوز به طور کامل مورد بهره برداری قرار نگرفته است. محققان تخمین می زنند که فقط ماهی کیلکا به تنهایی می تواند بیست درصد از پروتئین مورد نیاز دانمارک را تأمین کند.

دانشمندان متذکر می شوند که امروزه از بین ده هزار نوع جلبک، فقط 500 نوع از آن ها به عنوان غذا استفاده می شود، علی رغم اینکه آن ها غنی از نظر مواد مغذی و ویتامین ها، فوق العاده غنی هستند.

پروفسور موریتسن می گوید: این ارتباط زیادی با فرهنگ و سنت های ما دارد، اما تغییر عادت های غذایی زمان بر است. ما بیش از یک میلیون سال است که گوشت می خوریم و در حالی که جلبک دریایی و ماهی کیلکا حاوی اسید های چرب مهم و ویتامین ها و خوش مزه هستند، ما هنوز تمایلی به طبقه بندی این گونه ها به عنوان منابع غذایی نداریم.

دانشمندان معتقدند فناوری های غذایی که مدت هاست از دو طعم اصلی شیرین و گوشتی در طعم دهنده های مواد غذایی استفاده می کنند می توانند در افزایش جذابیت ذا های دریایی کمک کنند.

پروفسور موریتسن دانشمند دانمارکی یادآور می شود: شیرینی وجود کالری ها و ادامه بقا را به مغز نشان می دهد در حالی که اومامی (طعم گوشت) نشان می دهد که ما برای عضلات چیز خوبی مصرف می کنیم. با این حال، بسکمک از غذا های دریایی، جلبک های دریایی و سبزیجات طعم عالی خود را دارند.

طبق گفته محققان، از جمله بسکمک از سبزیجات طعم شیرین و اومامی را در طول تخمیر ایجاد می کنند و این نکته می تواند برای ایجاد یک رژیم غذایی منطقی برای آینده استفاده شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 515

به "انسان در آینده چه می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان در آینده چه می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید