اعزام موقت ناوگان نظامی کره جنوبی به تنگه هرمز بعد از اطلاع به ایران

به گزارش مجله حقوق، با گذشت بیش از یک ماه از حدس ها درباره پیوستن کره جنوبی به ائتلاف دریایی آمریکا در آب های جنوبی ایران، سئول امروز سه شنبه اعزام یک ناوگان نظامی به تنگه هرمز را تایید اما اعلام نمود که این کار موقت است.

اعزام موقت ناوگان نظامی کره جنوبی به تنگه هرمز بعد از اطلاع به ایران

به گزارش گروه بین الملل مجله حقوق، در حالی که رسانه های آمریکایی و کره جنوبی طی هفته های اخیر از فشارهای واشنگتن به سئول برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در آب های جنوبی ایران خبر داده بودند، وزارت دفاع کره جنوبی امروز سه شنبه خاطرنشان کرد فعالیت یک ناوگان ضد دزدی دریایی خود را که هم اکنون در سواحل آفریقا فعالیت دارد، به مناطق حوالی تنگه هرمز گسترش می دهد.

به نوشته رویترز، اعلام تصمیم ارتش کره جنوبی برای گسترش فعالیت نیروی دریایی این کشور به مناطق حوالی تنگه هرمز بعد از فشارهای آمریکا برای یاری کردن به ائتلاف واشنگتن در خلیج فارس انجام شده است؛ ائتلافی که واشنگتن مدعی است به منظور ادعایی حفاظت از نفتکش ها تشکیل داده است.

وزارت دفاع کره جنوبی البته خاطرنشان کرد، سئول به رغم استقرار نیروهایش در حوالی خلیج فارس و تنگه هرمز، قصد ندارد رسما به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق گردد.

یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی در سئول در این باره به مجله حقوق گفت: دولت کره جنوبی تصمیم گرفته است که موقتا فعالیت یگان نظامی چئونگ هائه را گسترش دهد.

یگان نظامی چئونگ هائه کره جنوبی

به گفته این مقام سئول، این تصمیم به منظور تامین امنیت شهروندان کره جنوبی و تامین امنیت کشتی های این کشور اتخاذ شده است. وزارت دفاع کره جنوبی خاطرنشان کرد، سئول درباره تصمیم خود برای حضور یگان نظامی چئونگ هائه در نزدیکی خلیج فارس،به ایرانی ها شرح داده و همچنین آمریکا را هم در جریان تصمیم خود قرار داده است.

ناوگان چئونگ هائه از سال 2009 در خلیج عدن مستقر بوده و در مشارکت با کشورهای آفریقایی، آمریکا و اتحادیه اروپا به ماموریت مقابله با دزدی دریایی مشغول بوده است.

بیانیه وزارت دفاع کره جنوبی در حالی منتشر شده که پیشتر و در اواخر آذرماه، روزنامه جوونگانگ ایلبو چاپ کره جنوبی خبر داده بود، دولت این کشور تصمیم گرفته تا از سال 2020 به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس بپیوندد.

طبق این گزارش، یگان ضد دزدی دریایی در نیروی دریایی ارتش کره جنوبی که مشغول گشت زنی در اقیانوس هند و آب های نزدیک به شاخ آفریقا است، برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا دستور خواهد گرفت.

به نوشته این روزنامه، شورای امنیت ملی کره جنوبی با استقرار یک یگان جداگانه جهت پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا مخالفت نموده بود اما تصمیم گرفت ماموریت نیروهای ضربت فعلی در منطقه را توسعه دهد. نیروی ضربت دریایی کره جنوبی در منطقه شامل 300 خدمه نظامی، یک ناوشکن و یک فروند بالگرد نظامی تهاجمی است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 35

به "اعزام موقت ناوگان نظامی کره جنوبی به تنگه هرمز بعد از اطلاع به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام موقت ناوگان نظامی کره جنوبی به تنگه هرمز بعد از اطلاع به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید