ارتش روسیه در حال ترک جزیره کریمه

به گزارش مجله حقوق، وزارت دفاع روسیه اظهار داشت: سربازان روسی که در رزمایش عظیم ارتش این کشور در کریمه شرکت نموده بودند، بازگشت به مقرهای دائمی خود را از امروز (آدینه) شروع کردند.

ارتش روسیه در حال ترک جزیره کریمه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزارت دفاع روسیه گفت که نیروهای منطقه نظامی جنوب و نیروهای هوابرد، که در رزمایش غافلگیرانه شرکت داشتند، از امروز اقدام به بازگشت به نقاط مستقر دائمی نموده اند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز گذشته (دوم اردیبهشت) از این رزمایش در مناطق نظامی جنوب و غرب بازدید کرد. وی بعد از این حضور سرزده، دستور شروع بازگشت نیروها را به نقاط مستقر دائمی خود گفت.

رزمایش عظیم کریمه در سواحل این منطقه در دریای سیاه در حال برگزاری است و و احدهای نظامی و تفنگداران دریایی و ناوها و ناوچه های موشک انداز و مین یاب ناوگان دریای سیاه روسیه در آن شرکت دارند.

در تاریخ 22 آوریل (دوم اردیبهشت) ، در کریمه، مرحله اصلی تمرینات منطقه نظامی جنوب و نیروهای هوابرد (نیروهای هوابرد) برگزار گردید.

وزیر دفاع روسیه پیشتر، آمریکا و ناتو را متهم نموده بود که با اقدامات تحریک آمیز خود در دریای سیاه شرایط منطقه را متشنج و پرتنش نموده اند.

به گزارش ایرنا، شایگو در جمع مقامهای ارشد وزارت دفاع روسیه گفت: اوضاع راهبردی در جنوب غرب روسیه بخاطر کوشش بعضی کشورها برای افزایش حضور نظامی خود متشنج و پرتنش شده است ودولت اوکراین همچنان برای بی ثبات کردن اوضاع منطقه دونباس (منطقه مناقشه شرق این کشور با ساکنان روس تبار) کوشش می نماید.

شایگو همچنین از انتقال شمار زیادی از نیروهای نظامی ناتو و آمریکا به مرزهای غربی روسیه اطلاع داد و گفت که ناتو میخواهد در مجموع 40 هزار نیروی نظامی در مناطق همجوار روسیه مستقر کند.

رزمایش عظیم نیروهای مسلح روسیه در شبه جزیره کریمه که با حضور سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور از روز پنجشنبه شروع شد در شرایط پرتنش بین غرب و مسکو، نوعی قدرت نمایی روس ها مقابل آمریکا و ناتو ارزیابی شد.

این رزمایش را روسیه در حالی برگزار نموده که تنش های این کشور با آمریکا و متحدان آن در ناتو تشدید شده است و دو طرف به یکدیگر هشدار می دهند.

روابط روسیه و ناتو در هفت سال اخیر پس از روی کارآمدن دولت جدید غرب گرا در اوکراین تیره و پرتنش شده است.

ناتو در این مدت برای تحت فشار قرار دادن روسیه در مساله اوکراین و قطع یاری ها و حمایت های مسکو از روس تبارهای جدایی طلب مناطق شرق اوکراین، ده ها رزمایش در مجاورت مرزهای روسیه برگزار نموده است.

بخش عمده این رزمایش های ناتو در دریای سیاه بوده و روسیه نیز برای قدرت نمایی، چند رزمایش در این پهنه آبی برگزار نموده است.

رزمایش اخیر دریایی روسیه نیز در واقع قدرت نمایی این کشور در برابر غرب و ناتو ارزیابی شد و حاوی این پیغام است که مسکو در دفاع از منافع خود توانایی نظامی کافی دارد و به نظر می رسد که آمریکا با انصراف از اعزام دو ناو جنگی به دریای سیاه به رغم اعلام قبلی، هشدار روسیه را جدی گرفته است. ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 872

به "ارتش روسیه در حال ترک جزیره کریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش روسیه در حال ترک جزیره کریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید