کشتی اردبیل در آستانه ضربه فنی، وعده هایی که روی کاغذ مانده است

به گزارش مجله حقوق، عبدالرضا اقبال در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: بعد از گذشت یک سال از عهده داری مسئولیت هیئت کشتی استان اردبیل و گذراندن فراز و نشیب های مختلف در شرایط کنونی با تشدید اوضاع کرونایی، ما با بحران کمبود اعتبارات و غفلت از ورزش به ویژه کشتی روبه رو هستیم.

کشتی اردبیل در آستانه ضربه فنی، وعده هایی که روی کاغذ مانده است

وی یکی از اصلی ترین مسائل هیئت کشتی استان را نبود اعتبارات و منابع مالی و عدم همراهی مسئولان در عمل به وعده های خود اظهار داشت و گفت: در حالی که مسئولان قول داده بودند نسبت به بازسازی و بهسازی خانه کشتی اردبیل یاری و مساعدت نمایند، بعد از گذشت 15 سال از احداث این مجموعه ساختمان در حال تخریب است و دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان 1.5 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی آن برآورد نموده است.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل به شرایط نامناسب خوابگاه ها و سالن های کشتی در سطح استان اشاره نمود و اضافه نمود: در حالی که در امسال بودجه چهار میلیارد تومانی برای هیئت کشتی بر مبنای تقویم مسابقات و رویدادهای فدراسیون کشتی پیش بینی نموده بودیم تا به امروز 120 میلیون تومان اعتبار به هیئت کشتی تزریق شده که صرف برگزاری اردوها و مسابقات ورزشی شده است.

اقبال توضیح داد: ما همچنان در برپایی اردوها و برگزاری مسابقات مختلف در کنار شرایط کرونایی با کمبود شدید اعتبارات و منابع استانی و ملی روبه رو هستیم و استاندار اردبیل، فرماندار و نمایندگان استان در مجلس هیچیک از دیگر مسئولان استان به وعده های خود در حمایت و پشتیبانی از کشتی به اسم نماد و برند ورزش استان عمل نکردند.

وی گرفتاری عظیم کشتی را روزمرگی و زمین گیر بودن هیئت کشتی در فعالیت های غیرضروری اظهار داشت و ادامه داد: تا کی می خواهیم با تزریق اعتبارات استان به پروژه هایی نظیر راه آهن و طرح های صنعتی و مالی، سایر حوزه ها و فعالیت های ورزشی و فرهنگی را نادیده گرفته و نسبت به آنها غفلت و بی توجهی روا داریم.

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: اگر ورزش در بسیاری از کشورها اولویت است با هدف کاهش هزینه های درمان بوده و لازم است در کشور ما هم در حمایت از مؤلفه سلامت و ارتقا شادابی و تندرستی مردم بیشتر به ورزش بها داده و سرمایه گذاری ها را در این حوزه انجام دهیم.

وی افزود: چنانچه این شرایط در رشته کشتی ادامه پیدا کند قطعاً توان انجام مسئولیت را نخواهیم داشت و تا انتها دوره سه ساله به جامانده از سمت خود کناره گیری نموده و استعفا خواهم داد.

اقبال کشتی اردبیل را نیازمند نگاه مهربانانه همراه با سرکشی های مستمر به شکل مادی و معنوی اظهار داشت و گفت: جالب است شهرداری اردبیل قرار بود به احداث سه سالن کشتی در منطقه ها محروم همانند میراشرف، گلمغان و شهریار اهتمام جدی داشته باشد اما هیچیک از این وعده ها در یک سال اخیر تحقق پیدا ننموده است.

وی اعلام کرد: ما برای اعزام تیم های نوجوانان در مهرماه با مشکل تأمین اعتبار حداقل 30 میلیون تومان نیازمندی روبه رو هستیم که باید به هر شکل ممکن این نواقصات برطرف گردد.

اقبال ضرورت برگزاری لیگ استانی کشتی و بحث استعدادیابی را یادآور شد و اظهار کرد: به علت شرایط کرونایی و موج های سهمگینی که در نیمه اول سال با آن روبه رو بودیم، نتوانستیم لیگ کشتی استان را برگزار کنیم که به محض بهبود شرایط این لیگ برگزار خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود توضیح داد: با تعطیلی مدارس و واحدهای آموزشی موضوع استعدادیابی هم مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته که قطعاً با بازگشایی مدارس به شکل حضوری، بحث استعدادیابی در گروه های سنی پایه در کشتی مورد توجه قرار می گیرد.

اعزام تیم کشتی نوجوانان به المپیاد کشوری

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل عمده فعالیت های اجرا شده در روزهای اخیر را حضور تیم های جوانان، نوجوانان و نونهالان کشتی اردبیل در مسابقات کشوری و بعلاوه حضور در مسابقات ساحلی اظهار داشت و گفت: برگزاری بازی محبت آمیز با کشتی گیران آذربایجان و بعلاوه تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان کشتی در رده های سنی مختلف اجرا شده است.

اقبال از برپایی اردوهای تیم های ملی در رده های مختلف در اردبیل اطلاع داد و اضافه نمود: با ارزیابی اجرا شده هیئت کشتی استان اردبیل از صندلی هیجدهم در سال 98، در سال گذشته به صندلی سیزدهم رسیده و همچنان در صدد ارتقا این صندلی هستیم.

وی به امضای تفاهمنامه همکاری با آموزش و پرورش، سپاه، شهرداری و سایر نهادها اشاره نمود و ادامه داد: در هفته آینده گردهمایی رؤسای هیئت های کشتی استان های شمالغرب کشور به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد تا تبادل نظرات و دیدگاه ها انجام گردد.

اقبال به برگزاری کلاس مربیگری با حضوری 70 نفر از مربیان با هدف ارتقا دانش مربیان و به شکل عملی و تئوری اشاره نمود و گفت: در بین 33 هیئت کشتی کشور به اسم یازدهمین هیئت برتر انتخاب شدیم و 50 میلیون تومان پاداش به استان اختصاص دادند.

وی به تهیه و توزیع 300 بسته معیشتی در شرایط کرونایی و بعلاوه سایر فعالیت های فرهنگی در هیئت کشتی استان اشاره نمود و اضافه نمود: با همکاری آموزش و پرورش سالن هایی در اختیار این مجموعه و هیئت کشتی واگذار شده تا تمرینات و مسابقات را در این سالن ها برگزار کنیم.

رئیس هیئت کشتی استان اردبیل از اعزام تیم 16 ساله استان به مسابقات و المپیاد کشوری در بهمن ماه اشاره نمود و ادامه داد: در مهرماه تیم نونهالان کشتی آزاد و فرنگی استان اردبیل در مسابقات کشوری که در لرستان برگزار خواهد شد، حاضر شده و از افتخارات این استان دفاع خواهند کرد.

اقبال اظهار داشت: به علت شرایط کرونایی و عدم رغبت کشتی گیران برای حضور در سالن ها، تعداد کشتی گیران سازمان یافته از سه هزار نفر به کمتر از یک هزار نفر کاهش پیدا نموده و شیوع بیماری کرونا اختلالی را در این فرآیند رقم زده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1057

به "کشتی اردبیل در آستانه ضربه فنی، وعده هایی که روی کاغذ مانده است" امتیاز دهید

910 کاربر به "کشتی اردبیل در آستانه ضربه فنی، وعده هایی که روی کاغذ مانده است" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی اردبیل در آستانه ضربه فنی، وعده هایی که روی کاغذ مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید