پیکرهای خانواده غرق شده ایرانی به کشور منتقل می شود

به گزارش مجله حقوق، سخنگوی وزارت امور خارجه با تشریح اقدامات پیگیری های وزارت امور خارجه درباره خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش گفت: ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای این حادثه تاسف بار به داخل کشور پس از طی مراحل قضایی پرونده و صدور مجوز قانونی انجام خواهد شد.

پیکرهای خانواده غرق شده ایرانی به کشور منتقل می شود

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا درخصوص آخرین شرایط و پیگیری های اجرا شده درباره خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش، با تسلیت به بازماندگان قربانیان گفت: وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس از نخستین لحظات دریافت خبر تلخ و تأسف بار غرق شدن این خانواده ایرانی در کانال مانش، پیگیری های مجدانه خود را از طریق انجام ملاقات، ارسال یادداشت و تماس های مکرر با مقامات ذیربط محل در پاریس و منطقه محل وقوع حادثه (شهر دانکرک) برای کشف اجساد، بررسی علل وقوع حادثه و اطلاع از فرایند شناسایی مظنون و یا مظنونین احتمالی این حادثه دلخراش آغاز کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: براساس آخرین اخبار دریافتی از وزارت امور خارجه فرانسه و پلیس محل، تا به امروز اجساد چهار نفر از اعضای این خانواده پیدا شده و تلاش ها برای یافتن آخرین عضو خانواده ادامه دارد.

وی اضافه نمود: مطابق گزارش اولیه پلیس قضایی فرانسه، فردی مظنون به دست داشتن در وقوع این حادثه دستگیر شده و تحقیقات از وی در حال انجام است.

خطیب زاده تاکید کرد: بدیهی است پس از طی مراحل قضایی پفراینده و صدور مجوز قانونی از سوی مراجع ذیربط فرانسه، بلافاصله ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای قربانیان این حادثه تاسف بار به داخل کشور انجام خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 551

به "پیکرهای خانواده غرق شده ایرانی به کشور منتقل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکرهای خانواده غرق شده ایرانی به کشور منتقل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید