پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 29 آبان ماه 1401

به گزارش مجله حقوق، آسمان تهران امروز آفتابی پیش بینی شده است و دما در طول شب از هشت درجه به مرور و در طول روز به هجده درجه می رسد. آب و هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 29 آبان ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ اداره کل هواشناسی استان تهران گفت که طی پنج روز آینده افزایش نسبی در بیشینه دما پیش بینی می گردد.

از عصر شنبه تا روز چهارشنبه هفته آینده به علت جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه در منطقه ها پرتردد شهری افزایش آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است. بعلاوه طی پنج روز آینده افزایش نسبی در بیشینه دما پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (29 آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای 8 و حدبیشتر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (30 آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای 9 و حدبیشتر دمای 19 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (1 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای 9 درجه و با حدبیشتر دمای 21 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 116 یعنی شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 96 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت شنبه همراه با ترافیک شامگاهی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (29 آبان ماه) تا حدودی از اندازه غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می گردد، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا میانه بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده از 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر اساس این دسته بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی طی یک هفته آینده در 6 شهر صنعتی و پرجمعیت اطلاع داد و برای گروه های حساس هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در جنوب غرب و ارتفاعات استان های یزد و کرمان افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است و در سایر منطقه ها کشور جو آرامی حاکم است.

یکشنبه با گذر موج تراز میانی جو از جنوب کشور در شرق فارس، شمال و غرب هرمزگان، جنوب یزد، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می دهد. روز دوشنبه بارش پراکنده گاهی وزش باد و گردوخاک در منطقه ها یادشده ادامه خواهد داشت. سه شنبه و چهارشنبه در بیشتر منطقه ها کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیش بینی شده است.

از امروز تا آخر هفته با استقرار جو آرام و پایدار در نیمه شمالی کشور در شهر های صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان به تدریج افزایش غلظت آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوا را شاهد هستیم. طی 2 روز آینده خلیج فارس مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آبان 1401 بروزرسانی: 28 آبان 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1424

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 29 آبان ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 29 آبان ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید