هند عرضه دستگاه های آمریکایی و چینی را به تاخیر انداخت

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، هند تلاش دارد تولیدات فناوری داخلی خود را توسعه دهد و احتمالاً به همین منظور از عرضه محصولات خارجی جلوگیری می کند.

هند عرضه دستگاه های آمریکایی و چینی را به تاخیر انداخت

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع ادعا می کند وزارت ارتباطات هند از ماه نوامبر تأیید دستگاه هایی با ماژول های وای فای ساخت چین را به حداقل رسانده است تا به این ترتیب شرکت ها را وادار کند محصولاتشان را در هند بسازند.

این اقدام تا به امروز عرضه 80 محصول شرکت های آمریکایی (از جمله دل و اچ پی) و شرکت های چینی (مانند لنوو و اوپو) را به تأخیر انداخته است.

وزارت ارتباطات هند هنوز به سوالات در این باره پاسخی نداده است. اما به گفته منابع آگاه دولت این کشور نسبت به شرکت ها یا گروه های صنعتی هم پاسخگو نبوده است.

تأخیر در عرضه محصولات مدت کوتاهی پس از اختلافات مرزی بین چین و هند اتفاق افتاده است. در نتیجه این اختلافات هند تیک تاک و چند اپ دیگر را ممنوع کرد. البته شرایط بین این دوکشور از آن زمان تا به امروز آرامتر شده است. با این وجود چنین گزارشی در صورت تأیید صحت آن، روابط میان دو کشور را دوباره تیره می کند.

این درحالی است که شرایط برای شرکت هایی با تأخیر در عرضه محصولات روبرو می شوند، هم چندان خوشایند نیست. زیرا هند یکی از بزرگترین بازارهای فناوری دنیا است و آنها نمی توانند این کشور را نادیده بگیرند اما تعهد به تولید محلی داخل یک کشور عموماً نیازمند سرمایه گذاری های وسیعی است که طی چند سال انجام می شود و ثمر می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 998

به "هند عرضه دستگاه های آمریکایی و چینی را به تاخیر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند عرضه دستگاه های آمریکایی و چینی را به تاخیر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید