عمران خان: اقدامات نظامیان هندی در کشمیر جنایت آشکار جنگی است

به گزارش مجله حقوق، نخست وزیر پاکستان ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان کشمیری توسط نظامیان هندی گفت: طبق توافق نامه جنوا نظامیان هندی آشکارا جنایت جنگی انجام می دهند.

عمران خان: اقدامات نظامیان هندی در کشمیر جنایت آشکار جنگی است

جهت دریافت خدمات شرکت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله حقوق به نقل از جیو تی وی، عمران خان نخست وزیر پاکستان با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: سیاست های هند نسبت به همسایگانش باعث به خطر افتادن ثبات منطقه می گردد.

وی توضیح داد: دهلی نو با نپال مسائل مرزی دارد و باعث شده که دولت نپال نقشه ای جدید منتشر کند، این مسائل در مرز مشترک با چین نیز وجود دارد و دو کشور را به تقابل نظامی کشانده و متاسفانه مسائل مرزی با پاکستان نیز وجود دارد.

نخست وزیر پاکستان گفت: ما نسبت به تصویب قانون بازنگری تابعیت در هند که طبق آن غیر هندی ها به شرط مسلمان نبودن می توانند تابعیت هندی بگیرند نیز نگرانی داریم و ممکن است در جریان اعتراضات به این قانون هند با ترتیب دادن یک عملیات صحنه سازی شده به دنبال یافتن بهانه برای حمله به پاکستان باشد.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: ادعای هند مبنی بر تسلط بر منطقه آزاد کشمیر هم یکی دیگر از تهدیدات عظیمی است که گریبان صلح و امنیت در منطقه جنوب آسیا را گرفته است.

وی ضمن مقایسه افکار حزب حاکم هند با افکار سران آلمان نازی گفت: دهلی نو به فکر تسلط کامل بر تمام منطقه است و همین سیاست موجب چالش های عظیم و جدیدی شده است.

لازم به ذکر است هند از 292 روز پیش با لغو خودمختاری کشمیر کوشش نموده است این منطقه را بخشی از خاک خود کند ولی به دلیل فراگیر شدن اعتراضات مردمی در تمام این مدت در کشمیر حکومت نظامی اعلام نموده است.

افزایش کشته های مردمی توسط نظامیان هندی موجی از نگرانی ها را در کشورهای مختلف به دنبال داشته است. هند طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار نفر از مسلمانان کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 262

به "عمران خان: اقدامات نظامیان هندی در کشمیر جنایت آشکار جنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: اقدامات نظامیان هندی در کشمیر جنایت آشکار جنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید