عقب نشینی خریداران واقعی از بازار خودرو ، خودرو شب عید گران می گردد؟

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران، امروز نوسان کاهشی قیمت دلار باعث شد که بازار خودرو در شب عید به خواب عمیقی فرو رود. به گفته رئیس نمایشگاه داران خودرو، هفته گذشته تقاضای مصرفی برای خرید خودرو بیشتر بود اما در هفته نخست اسفند ماه خریداران واقعی هم از این بازار عقب نشینی کردند.

عقب نشینی خریداران واقعی از بازار خودرو ، خودرو شب عید گران می گردد؟

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو می گوید سال جاری شب عید سوت و کور است و خبری از خریدار خودرو نیست. تا قبل از شیوع ویروس کرونای انگلیسی شرایط بازار خودرو خوب بود اما به محض شیوع این ویروس فرایند معاملات در بازار خودرو متوقف شد.

قیمت پراید چند؟

پیش بینی فعالان بازار از فرایند قیمت خودروها چیست؟ به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، خودرو تا انتها سال گران نمی گردد. پیش بینی ما این است که هر چه به سال 1400 نزدیک می شویم محتمل است خودرو ارزان تر گردد. مراجعه کننده در بازار نیست به همین دلیل فعلا خودروها قیمتی ندارند. چنانچه کسی بخواهد از نمایشگاه داران پراید بخرد، قیمت این خودرو 107 میلیون تومان است اما احتمالا در ساعت های مختلف قیمت ها نوسان دارد.

سال جاری نمایشگاه داران درآمدی نداشتند!

نمایشگاه داران می گویند سال 99 سال خوبی برای صنف خودرو نبوده است. رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در این باره شرح داد طبق سنوات سال های گذشته شب عید تقاضا برای خرید خودرو زیاد بود اما سال جاری کسی خودو نمی خرد. قیمت دلار آنقدر نوسان داشت که اجازه نداد نمایشگاه داران داد و ستدی داشته باشند. به جرات می گوییم که نمایشگاه داران هیچ درآمدی نداشتند.

او اظهار کرد: نمایشگاه داران به دلیل شرایط بد بازار فعالیت خودشان را نصف کردند. به عبارتی در تمام ایام نمایشگاه داران نیمه تعطیل بودند؛ این در حالی است که هر ساله نمایشگاه داران تا هشت شب واحدهای صنفی شان باز بود.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 763

به "عقب نشینی خریداران واقعی از بازار خودرو ، خودرو شب عید گران می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی خریداران واقعی از بازار خودرو ، خودرو شب عید گران می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید