طرح جایگزین خودرو فرسوده 97

به گزارش مجله حقوق، با توجه به شعار امسال و حمایت از کالای ایرانی طرح جدید کارت های طلایی خودروهای زیر مدل 85 به جهت هدایت مالکان به سمت طرح های جایگزین و نقدی طراحی و آماده ارائه خدمات شده است. این طرح شامل کلیه خودروهای مدل 85 به پائین می باشد. طرحی بی نظیر و سرمایه ای ماندگار جهت رفاه مالکان خودروهای فرسوده می باشد.

طرح جایگزین خودرو فرسوده 97

مراحل مزایا و شرایط ثبت نام به شرح ذیل می باشد.

  • ثبت نام در سایت نوسازی ناوگان به آدرس nosazi.org (در حال حاضر صرفا استان تهران و البرز می باشد)
  • ثبت مشخصات،مخصوصا آدرس و کدپستی جهت ارسال کارت طلائی درب منزل
  • مدل خودروی شما حتما باید در طرح باشد و صرفا شامل خودروهایی می باشد که در زیر اعلام شده است.
  • با توجه به احتمال کلاهبرداری توسط افراد سودجو خواهشمندیم اطلاعات خودروئی خود را در اختیار سایت های غیر مجاز قرار ندهید.
  • این طرح شامل خودروهای سبک و سنگین می باشد .

مزایای استفاده از طرح کارت طلائی نوسازی

1- به محض ثبت نام شما در لیست خودروهای جایگزین سال 97 (25 هزار دستگاه) قرار خواهید گرفت و به محض بازگشائی از طرف مراکز با شما تماس گرفته می شود.
2- ارزش کارت طلایی نوسازی که درب منزل شما تحویل داده می شود به میزان 7.2 درضد ارزش لاشه می باشد. خواهشمند است در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید .
3- با ارائه کارت به مراکز ضمن دریافت ارزش لاشه به میزان درصد مشخص شده از 15 درصد تخفیف حمل بهره مند خواهید شد.
4- کلیه خودروهای سواری معاف از عوارض ،مالیات و بیمه می باشند و در صورتی که خودروی آنها بیمه باشد مبلغ یا زمان بیمه به مالک عودت داده خواهد شد.
5- ارزش لاشه خودروی شما در هرسال مشخص شده و به مراکز عضو این طرح اعلام خواهد شد. یعنی اگر شما تصمیم به شرکت در هیچ طرحی نداشته باشید در هر سالی که نسبت به تحویل آن اقدام نمائید شامل ارزش لاشه خواهد شد و مبلغ آن را بر اساس ارزش افزوده همان سال دریافت خواهید کرد و این خدمت صرفا به افرادی تعلق می گیرد که نسبت به دریافت کارت اقدام کرده باشند.
این طرح جهت ساماندهی نوسازی خودروهای زیر مدل 85 می باشد وخدمتی است جهت بهره مندی مالکان از ارزش افزوده لاشه خودرو و اطلاع از زمان و شرایط طرح های جایگزین و ثبت نام در طرح جایگزینی سایپا در سال 97

ثبت نام کارت طلایی خودروهای فرسوده

از کلیه متقاضیان ثبت نام نام کارت طلائی خواهشمند است با ثبت نام در سایت نوسازی نسبت به ادامه فرایند جایگزینی و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند.

خودرو های فرسوده سواری از مدل 1361 تا مدل 1385 شمسی و معادل میلادی آن و پایینتر مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده باری از مدل مبنا تا مدل 1385 شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده مینی بوس از مدل 1370 شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده کامیون از مدل 1370 شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

مزایای ویژه ثبت نام در این طرح ***

1.قیمت خودرو فرسوده طبق آخرین بخشنامه ستاد نوسازی و مراکز اسقاط محاسبه و واریز به حساب متقاضی میشود.

2-تحویل خودرو جایگزین و فرآیند اسقاط سریعتر نسبت به طرح های جایگزین دیگر.

3- شرایط : با ضامن و بدون ضامن طبق بخشنامه های فصلی

4-برای اولین بار متقاضیانی که در این طرح خودرو فرسوده وانت دارند می توانند جایگزین خودرو وانت و یا سواری دریافت نمایند.

5-جایگزین با محصولات گروه خودرو سازی سایپا و ایران خودرو (شرایط به روز و طبق بخشنامه های خودروساز میباشد در صورت مسدود شدن طرح عواقب عدم ثبت نام یا ژیگیری با مالک می باشد*)

قابل توجه متقاضیان گرامی مبلغ بیمه بدنه روی اقساط خودرو صفر کیلومتر محاسبه شده است.تحویل خودرو های صفر کیلومتر طبق شرایط خودروساز میباشد .با توجه به محدود بودن تعداد ثبت نام در صورت تکمیل ظرفیت ثبت نام انجام نمی شود.

قابل توجه متقاضیان گرامی با توجه به محدودیت تعداد مراجع ثبت نام کننده خودرو های فرسوده و به منظور رفاه حال ملت شریف ایران و کاهش سفر های غیر ضروری که از اهداف و سیاست های کلان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور می باشد و درراستای سیاست های دولت در زمینه تححق دولت الکترونیک نیاز به سامانه ای جامع در زمینه اطلاع رسانی انواع طرح های فرسوده و پیش ثبت نام اینترنتی احساس می شود.

همچنین با توجه به فراوانی سایت های اینترنتی ثبت نام کننده خودرو های فرسوده که توسط افرادی سود جو طراحی شده است و هم اکنون در حال پیگیری از طریق مراجع جهت لغو این سایت ها می باشیم متقاضیان گرامی قبل از ثبت نام اینترنتی خودرو فرسوده خود با شماره 66004000 (10 خط) ارتباط برقرار نموده و از سایتی که در آن خودرو فرسوده خود را ثبت نام می نمایند اطمینان حاصل نمایند. در صورت هرگونه تخلف متقاضیان گرامی می توانند مراتب را به بازرسی اعلام نمایند.متقاضیان گرامی در استان تهران و البرز جهت مشاوره و یا رفع هرگونه ابهام می توانند با شماره های 66004000 (10 خط) تماس حاصل نموده و یا با ثبت نام اینترنتی خودرو فرسوده خود در سایت های قانونی فوق منتظر تماس از مرکز اسقاط خودرو های فرسوده باشند.

منبع: سازمان نوسازی خودرو های فرسوده
انتشار: 13 تیر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 8

به "طرح جایگزین خودرو فرسوده 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جایگزین خودرو فرسوده 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید