طرح اصلاح آزمون های رانندگی در اروپا: دارندگان گواهینامه های تازه نمی توانند تا خاتمه دوره آزمایشی به تنهایی رانندگی نمایند

به گزارش مجله حقوق، بر پایه پیشنهادهای اصلاحی که در این طرح مطرح شده، حداقل سن قانونی برای شرکت در آزمون رانندگی 17 سال خواهد بود و دارندگان گواهینامه های نو نمی توانند تا سرانجام دوره آزمایشی دو ساله به تنهایی رانندگی نمایند.

طرح اصلاح آزمون های رانندگی در اروپا: دارندگان گواهینامه های تازه نمی توانند تا خاتمه دوره آزمایشی به تنهایی رانندگی نمایند

اتحادیه اروپا در تدارک اجرای طرحی برای اصلاح و استانداردسازی آزمون های رانندگی است تا از این طریق بتواند 20 هزار مرگ و میر سالانه ناشی از تصادفات جاده ای را که 40 درصد از آن ناشی از قصور رانندگان زیر 30 سال است، کاهش دهد.

به گزارش یورونیوز، بر پایه پیشنهادهای اصلاحی که در این طرح مطرح شده، حداقل سن قانونی برای شرکت در آزمون رانندگی 17 سال خواهد بود و دارندگان گواهینامه های نو نمی توانند تا انتها دوره آزمایشی دو ساله به تنهایی رانندگی نمایند.

البته تازه ترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نشان می دهد که طی یک دهه گذشته شمار تلفات جاده ای در تمامی کشورهای عضو کاهش یافته است.

بر پایه این آمار، بزرگ ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا که دارای گسترده ترین شبکه های جاده ای و بیشترین خودروهای در حال تردد هستند، با وجود تجربه کاهش قابل ملاحظه در فاصله سال های 2011 تا 2020 میلادی، همچنان رقم مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای در آنها قابل توجه است.

بعلاوه تعداد تلفات جاده ای در اتحادیه اروپا با 446.8 میلیون نفر جمعیت و وجود بیش از 250 میلیون خودروی سواری، در حال حاضر سالانه حدود 20 هزار نفر است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1476

به "طرح اصلاح آزمون های رانندگی در اروپا: دارندگان گواهینامه های تازه نمی توانند تا خاتمه دوره آزمایشی به تنهایی رانندگی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اصلاح آزمون های رانندگی در اروپا: دارندگان گواهینامه های تازه نمی توانند تا خاتمه دوره آزمایشی به تنهایی رانندگی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید