صف های طولانی برای خرید روزنامه تعطیل شده

به گزارش مجله حقوق، طرفداران روزنامه اپل دیلی که از طریق مقام های هنگ کنگ ناچار به تعطیلی شده است برای خرید آخرین نسخه این روزنامه صف های طولانی تشکیل دادند.

صف های طولانی برای خرید روزنامه تعطیل شده

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، صبح روز پنجشنبه در سراسر هنگ کنگ صف هایی طولانی برای خرید چاپ پایانی روزنامه اپل دیلی تشکیل شد. این روزنامه طرفدار دموکراسی بر اساس قانون امنیت ملی هنگ کنگ ناچار به تعطیلی شده است.

این روزنامه که به طور معمول روزانه 80هزار نسخه از آن به فروش می رسید این بار یک میلیون نسخه را به چاپ رساند.

این روزنامه و موسس آن که جیمی لای نام دارد به نمادی از جنبش طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ تبدیل شده و مورد حمله دولت و پلیس هنگ کنگ قرار گرفته بودند.

مالک و موسس این روزنامه از ماه دسامبر، دو نفر از مسوولان عالی رتبه این روزنامه از پنج شنبه هفته گذشته و سردبیر آن هم از روز گذشته بر اساس قانون امنیت ملی هنگ کنگ و به اتهام تبانی با خارجی ها بازداشت شده اند.

پس از آن که پلیس در هفته گذشته به دفتر روزنامه اپل دیلی یورش برد و تمامی حساب های این روزنامه را مسدود کرد، کمپانی نکست دیجیتال مدیا که اپل دیلی در زیرمجموعه آن قرار می گیرد اعلام کرد آخرین نسخه این روزنامه روز پنجشنبه منتشر خواهد شد.

این روزنامه روز گذشته با انتشار پیامی از تمامی خوانندگان، مشترکان، تبلیغ کنندگان و همه هنگ کنگی هایی که در 26 سال گذشته با عشق از آن ها حمایت کرده اند قدردانی کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 974

به "صف های طولانی برای خرید روزنامه تعطیل شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف های طولانی برای خرید روزنامه تعطیل شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید