سفرهای دریایی داخلی و خارجی از سر گرفته شد

به گزارش مجله حقوق، حسین عباس نژاد، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به اینکه واکسیناسیون کرونا در کشور توسعه یافته و سرعت قابل قبولی دارد و با توجه به استقبال مردم و مسافران از این نوع سفرها و پروتکل های تازه ابلاغ شده، سفرهای دریایی از سر گرفته شده است و در آینده نزدیک توسعه پیدا خواهد نمود.

سفرهای دریایی داخلی و خارجی از سر گرفته شد

وی با اشاره به اینکه متقاضی در حوزه های مختلف برای رونق سفرهای دریایی بیشتر از گذشته شده است، اضافه نمود: طی روزهای تعطیل گذشته سفرهای دریایی رونق بیشتری داشت و مردم هم استقبال بهتری از آن کردند از سوی دیگر با توجه به پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده اگر شرایط کشور از نظر شیوع ویروس کرونا به همین شکل پیش برود و مسئله ای در این زمینه در هفته ها و ماه های آینده نداشته باشیم، شاهد رونق سفرهای دریایی داخلی و خارجی در تعطیلات آینده و حتی ایام عید نوروز خواهیم بود.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: سال جاری پیش بینی های لازم را در این زمینه نموده ایم و شناورهایی که به علت خارج شدن از سیستم و چرخه سفر یا دلایل دیگر احتیاج به تعمیرات دارند را به چرخه کار بر می گردانیم، به این صورت که آمادگی خود را برای ارائه تسهیلات اعلام کردیم تا صاحبان شناورها بتوانند نسبت به بازسازی و نوسازی شناور خود اقدام نمایند و از سوی دیگر هموطنانی که در این مشاغل فعال هستند بتوانند شغل شان را احیاء نمایند.

عباس نژاد با بیان اینکه برای از سرگیری سفرهای دریایی تابع مقررات و پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم، گفت: مسلما در سفرهای دریایی داخلی و خارجی همه پروتکل های بهداشتی نو ابلاغ شده را از جمله شرط داشتن تست PCR منفی، کارت واکسن و غیره را به دقت رعایت خواهیم کرد. چرا که بر اساس طرح کنترل و مدیریت هوشمند کرونا باید با بخش هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه معین نموده، همکاری لازم را انجام دهیم تا شرایطی فراهم گردد که نهایتا بتوانیم رونق خوبی در سفرهای دریایی ایجاد کنیم.

او بعلاوه درباره سفرهای دریایی خارجی گفت: برای از سرگیری و توسعه سفرهای دریایی خارجی همه بسترهای لازم ایجاد شده یا در حال تکمیل است. شناوری که این امکان را داشته باشد و متقاضی هم برای آن سفر باد بر اساس هماهنگی ها و همکاری های بین المللی با کشورهای مختلف عمل خواهیم کرد. البته در این میان باید ببینیم کشورهای منطقه به چه صورت عمل می نمایند و سفرهای دریایی را به چه شکلی ادامه خواهند داد و در این میان نقش وزارت امور خارجه و تعاملاتی که خواهد داشت، غیر قابل انکار بوده و بسیار مهم است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1133

به "سفرهای دریایی داخلی و خارجی از سر گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای دریایی داخلی و خارجی از سر گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید