سردار سپهر: 7 هزار کارگاه مهارت آموزی در نیرو های مسلح ایجاد شد خبرنگاران

به گزارش مجله حقوق، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح گفت: با توجه به اینکه 80 درصد افراد به آموزش سربازی می فرایند ما مهارت های عمومی را به آنها آموزش و حداقل یک مهارت تخصصی به آنها یاد می دهیم که بعد از خاتمه دوره خدمت خود بتوانند از آن استفاده نمایند.

سردار سپهر: 7 هزار کارگاه مهارت آموزی در نیرو های مسلح ایجاد شد خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح امروز در اولین رویداد تا ثریا در محل لانه جاسوسی آمریکا، اظهار کرد: در حالیکه افول شرکت های استعماری را در جهان شاهد هستیم کشورهای نوظهور نظیر ایران در حال جبران عقب ماندگی خود هستند و به سرعت جهت جدیدی را طی می نمایند که نمایشگاه تا ثریا نیز متبلور همین موضوع است.

وی اضافه نمود: ما به علوم روز جهان دست می یابیم حتی اگر در ثریا باشد و ما امروز در مرحله ساخت دولت اسلامی در جهان هستیم که اولین مرحله آن فراوری علم و دانش است.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح ادامه داد: امروزه علم مسائل مردم جهان را حل نموده و سختی ها را به آسانی تبدیل می نماید.

سردار سپهر اضافه نمود: یکی از مهمترین مولفه های اقتدار گفتمان نشاط، امید و ما می توانیم است که با همین رویکرد تهدیدها و تحریم ها را به فرصت تبدیل می کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه بعضی از فارغ التحصیلان دانشگاهی ما از مهارت های لازم بعد از اتمام تحصیل خود برخوردار نیستند گفت: امروزه در جهان فن و تخصص مهمتر از مدرک است و خروجی های دانشگاه های ما باید به شکلی باشد که به این مهم توجه گردد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: سپاه، ارتش و نیروهای مسلح ما به بلوغی از دانش در بخش علوم صنایع دفاعی و حتی غیردفاعی رسیده اند. قرارگاه خاتم الانبیاء و شرکت های وابسته به آن در اقتصاد، صنعت، راهسازی، سدسازی و پل سازی با اقتدار در حال فعالیت هستند.

سردار سپهر ادامه داد: 90 درصد مجریان قرارگاه خاتم الانبیاء از جوانان دانشگاهی هستند که وابستگی به نیروهای مسلح ندارند و با اتصال این قرارگاه به دانشگاه از دانش آنها استفاده شده است حتی در امور نظامی نیز از خروجی دانشگاه ها استفاده می گردد.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت: جوانان سرباز نیازمند به مهارت آموزی، آموزش در بخش های مختلف از جمله کسب و کارها هستند.

هفت هزار کارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح ایجاد شد

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح اضافه نمود: با توجه به اینکه 80 درصد افراد به آموزش سربازی می فرایند ما مهارت های عمومی را به آنها آموزش و حداقل یک مهارت تخصصی به آنها یاد می دهیم که بعد از سرانجام دوره خدمت خود بتوانند از آن استفاده نمایند. به همین منظور هفت هزار کارگاه مهارت آموزی در نیروهای مسلح ایجاد شده که این رقم در سال آینده به 10 هزار می رسد.

حقوق پرسنل وظیفه افزایش قابل توجهی می یابد

سردار سپهر توضیح داد: برای اشتغال سربازان وظیفه بعد از سرانجام دوره خدمت سربازی، تسهیلات اقتصادی، حقوقی در اختیار آنها قرار می گیرد تا بتوانند فعالیت اقتصادی و کسب و کار برای خود راه اندازی نمایند.

وی در پاسخ به دیگری در ارتباط با افزایش حقوق پرسنل وظیفه در نیروهای مسلح گفت: ما به دنبال آن هستیم که حقوقی متناسب با شان و منزلت نیروهای وظیفه در نظر بگیریم. به همین منظور طرحی متناسب با شرایط دولت ارائه شده است که بعد از تصویب در شورای نگهبان می توانیم رقم آن را اعلام کنیم اما این رقم قابل توجه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 832

به "سردار سپهر: 7 هزار کارگاه مهارت آموزی در نیرو های مسلح ایجاد شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار سپهر: 7 هزار کارگاه مهارت آموزی در نیرو های مسلح ایجاد شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید