سال گذشته 33 هزار حمله سایبری در کشور خنثی شد

به گزارش مجله حقوق، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه گفت: سال گذشته روزانه حدود 100 حمله سایبری در کشور خنثی شده است.

سال گذشته 33 هزار حمله سایبری در کشور خنثی شد

شهریار بهنیا در همایش روش های نوین پدافند سایبری که امروز (21 آبان) در کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه امروز حوزه ICT با تمام زندگی افراد در تمام گروه ها و سنین مختلف عجین شده، اظهار کرد: از زمانی که بسیاری از امور در این بستر انجام می شود، شفافیت، سرعت، تمرکز، کاهش هزینه ها و ... را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بستر ICT می تواند شرایطی را فراهم کند که برخی با سوءاستفاده از این فضا به دشمنان و مخالفان خود ضربه بزنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با بیان اینکه دشمنان ما نیز از این موضوع سوءاستفاده کرده اند، افزود: سال گذشته نزدیک به 33 هزار حمله سایبری در کشور خنثی شده که هریک از این حملات می توانست یک سازمان، شرکت و یا وزارتخانه را به زانو دربیاورد.

به گفته بهنیا، با استفاده از توان افرادی که در این زمینه فعال هستند سال گذشته تقریبا در هر روز 100 حمله سایبری در کشور خنثی شده است.

وی با اشاره به اینکه خطر این حمله ها همیشه وجود دارد، یادآور شد: تنها راه چاره آگاهی در برابر این مخاطرات و اقدامات پیشگیرانه است.

به گفته این مسئول، از آنجایی که که چنین حملاتی مربوط به یک بخش نیست و می تواند به هر بخشی سرایت کند، لازم است همه بخش های مختلف به صورت متحد و بدون عملکرد جزیره ای در برابر آن ایستادگی کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با بیان اینکه برای مقابله با چنین حملات احتمالی در استان کرمانشاه نیز برنامه های مدونی با همکاری دستگاه های مختلف اجرا شده، مطرح نمود: یکی از مهمترین این برنامه ها افزایش امنیت و کاهش آسیب پذیری بود.

بهنیا با بیان اینکه همه دستگاه های استان حداقل دو تا سه مرحله در این زمینه بررسی شدند، تاکید کرد: توانستیم بدون تحمیل هزینه جانبی به دستگاه ها و با استفاده از امکانات و ظرفیت هایی که داریم، این امنیت را ارتقا دهیم. برای مثال برخی دستگاه ها برای کامپیوترهایی که اطلاعات کاملی داشت یک پسورد ساده هم نگذاشته بودند و یا کنترلی بر ورود و خروج افراد در مراکز مهم نداشتند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با بیان اینکه دستگاهی داشتیم که طی چند سال اخیر تا 400 بار مورد حمله سایبری قرار گرفته بود و خودش خبر نداشت، گفت: بیشتر این حملات از خارج و از کشورهایی مانند چین، کانادا و آمریکا بوده است که اطلاعات این حملات را به صورت محرمانه در اختیار خود دستگاه ها قرار دادیم.

در ادامه غلامرضا مرتضوی مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه پدافند غیرعامل هشت رویکرد را دنبال می کند که حوزه سایبری یکی از مهمترین آنها است، گفت: در استان کرمانشاه نیز یازده کارگروه تخصصی در زمینه پدافند غیرعامل داریم که با مسئولیت دستگاه های مربوطه فعال است.

وی تاکید کرد: در استان ما نیز پدافند غیرعامل در بخش های مختلف تعریف شده و دستگاه ها می توانند از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای رقمی را برای ایمن سازی اختصاص دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 166

به "سال گذشته 33 هزار حمله سایبری در کشور خنثی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته 33 هزار حمله سایبری در کشور خنثی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید